18 Սեպտեմբեր 2012 - 07:37 AMT
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Ֆրանսիա կատարած այցի ընթացքում կքննարկի ղարաբաղյան հակամարտության հարցը, ասել է Ադրբեջանի նախագահի վարչակազմի հասարակական-քաղաքական բաժնի վարիչ Ալի Հասանովը:
«Իլհամ Ալիևը արտասահման կատարած բոլոր այցերի ժամանակ պետությունների ղեկավարների հետ քննարկում է ղարաբաղյան հարցը` որպես առաջնային խնդիր: Ֆրանսիան ԵԱՀԿ ՄԽ համանախգահ է և Ֆրանսիայի նախագահի հետ հանդիպմանը ևս քննարկվելու է այդ հարցը»,-ընդգծել է Հասանովը:
Ըստ նրա, հանդիպմանը քննարկվելու է նաև ներկայիս իրավիճակը և հակամարտության կարգավորման հեռանկարները, ԵԱՀԿ ՄԽ գործունեությունը և դրա լուծմանն ուղղված հետագա քայլերը, գրում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները:

18 Сентябрь 2012 - 07:01 AMT
Президент Азербайджана Ильхам Алиев в рамках визита во Францию обсудит нагорно-карабахский конфликт, сказал заведующий общественно-политическим отделом администрации президента Азербайджана Али Гасанов.
«Ильхам Алиев во всех визитах за рубеж и на встречах с главами государств ставит обсуждение карабахского вопроса как один из приоритетных. Франция является сопредседателем Минской группы ОБСЕ, и на встрече с президентом Франции состоится обсуждение карабахского вопроса». – отметил Гасанов.
По его словам, на встрече будет обсуждена также нынешняя ситуация и перспективы урегулирования конфликта, деятельность МГ ОБСЕ и дальнейшие шаги в направлении его решения, пишут азербайджанские СМИ.