19 Սեպտեմբեր 2012 - 06:08 AMT
Հայաստանի սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարի հրամանով, 2000 թվականի Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն, 2004 թվականի Օլիմպիադայի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի կրկնակի չեպիոն և Եվրոպայի հաղթող հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Վարդերես Սամուրղաշևը (Ռուսաստան) պարգևատրվել է նախարարության ոսկե մեդալով:
Մեդալն անվանի մարզիկին հանձնվել է նրա ծննդյան 33-րդ տարեդարձին նվիրված տոնակատարության ընթացում՝ ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության հետ համագործակցության, ինչպես նաև ֆիզիկական կուլտուրայի ու սպորտի բնագավառում Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև համագործակցության սերտացման գործում ունեցած մեծ ներդրման համար: Վերջերս Սամուրղաշևը հայտարարել էր մարզական կարիերայի ավարտի մասին:

19 Сентябрь 2012 - 07:30 AMT
По приказу министра спорта и по делам молодежи Армении, чемпион Олимпийских игр 2000 года, бронзовый медалист Олимпийских игр 2004 года, дважды чемпион мира и чемпион Европы по греко-римской борьбе Вардерес Самургашев (Россия) награжден “Золотой медалью” Министерства спорта и по делам молодежи РА.
Медаль известному борцу вручена во время торжественной церемонии, посвященной дню рождения спортсмена за сотрудничество с Министерством спорта и по делам молодежи РА, а также за огромный вклад в дело сближения и тесного сотрудничества между Арменией и Россией в данном виде спорта.