19 Սեպտեմբեր 2012 - 07:14 AMT
Mediapro ընկերությունը, որը տիրապետում է Իսպանիայի ֆուտբոլի առաջնության խաղերի ցուցադրության իրավունքներին, եռամյա պայմանագիր է ստորագրել Youtube վիդեոհոսթինգի հետ: Դրա շնորհիվ բազմիաթիվ տեսանյութեր, որոնք նվիրված են իսպանական ֆուտբոլին, հրապարակվելու են այդտեղ:
Համաձայնագիրը վերաբերում է միայն Իսպանիայի գավաթին, առաջին և երկրորդ դիվիզիոնների գոլերին և մեկնաբանություններին, բացառությամբ` եզրափակիչ խաղի, թիմերի խաղացողների և մարզիչների հետ հարցազրույցների:
Բոլոր տեսանյութերը կներբեռնվեն Լա լիգա հատուկ հոսք` խաղի ավարտից 30 րոպե անց և հասանելի կլինեն համակարգիչներից, սմարթֆոններից և պլանշետներից օգտվողների համար:
Կոնտնետը հասանելի կլինի միայն իսպանացիների համար, իսկ տեսանյութերը հնարավոր չի լինի տեղադրել այլ կայքերում, հաղորդում է championat.com-ը:

Компания Mediapro, владеющая правами на показ матчей чемпионата Испании по футболу, подписала трехлетний контракт с видеохостингом Youtube. Благодаря этому многочисленные видеоклипы, посвященные испанскому футболу, будут публиковаться на этой платформе.
Соглашение распространяется на обзоры, голы первого и второго дивизионов и Кубка Испании, за исключением финального матча, интервью игроков и тренеров команд.
Все видеоматериалы будут загружаться на специальный канал Ла лиги спустя 30 минут после окончания матча и будут доступны пользователям компьютеров, "планшетников" и смартфонов.
Доступ к контенту будут иметь исключительно испанские пользователи, а видео не будет содержать возможности встраивания в содержание других сайтов, обращает внимание на важную деталь, сообщает championat.com.