19 Սեպտեմբեր 2012 - 09:11 AMT
Ռուսաստանը հաղթել է Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիայի (IWF) նախագահի ընտրությունների անցկացման մրցույթում, որոնք պետք է անցկացվեն Մոսկվայում 2013-ի մայիսին:
IWF նախագահի, փոխնախագահների և գործադիր կոմիտեի անդամների ընտրության մրցույթին մասնակցել են յոթ երկրներ, որը տեղի է ունեցել Սլովակիայի Կոշիցե քաղաքում: Երկրորդ փուլում մեկ ձայնի առավելությամբ Ռուսաստանը հաղթել է Թայլանդին:
Ռուսաստանի Ծանրամարտի ֆեդերացիայի ղեկավարությունը որպես նախնական նշել է ամսաթիվ մայիսի 16-19-ին: IWF ղեկավարության ընտրություններն անցկացվում են չորս տարին մեկ անգամ: Տվյալ պահին կազմակերպությունը ղեկավարում է Թամաշ Այանը, ով այդ պաշտոնը զբաղեցնում է 2001-ից:

Россия выиграла конкурс на проведение выборов президента Международной федерации тяжелой атлетики (IWF), которые решено провести в мае 2013 года в Москве.
Семь стран участвовали в конкурсе на организацию проведения выборов президента, вице-президентов и членов исполкома IWF, который прошел на заседании конгресса в словацком Кошице. Во втором туре с перевесом в один голос Россия обошла Тайланд.
Предварительно руководство Федерация тяжелой атлетики России назовет даты 16-19 мая. Выборы руководства IWF традиционно проводятся раз в четыре года. На данный момент организацию возглавляет Тамаш Аян, занимающий этот пост с 2001 года.