Հայտնի է դարձել, որ Բրազիլիայում Ֆուտբոլի 2014թ. աշխարհի առաջնությունը համաշխարհային մեծության աստղերի հետ միասին կբացեն Music of Silence Band-ի խուլ ու համր երաժիշտները: Այս խմբի մասնակիցները կոտրում են բոլոր կարծրատիպերը, քանի որ նրանց մեծ մասը ամբողջությամբ զրկված է լսողությունից:
Նման կոլեկտիվի ստեղծման գաղափարը պատկանում է Ֆաբիո Բոնվենուտոյին, երբ նա 2005թ. աշխատանքի տեղավորվեց Սան Պաուլուի խուլերի և համրերի Madre Lucie Bray Municipal School for the Deaf դպրոցում, հայտնում է supercoolpics.com-ը:

Стало известно, что чемпионат мира по футболу 2014 года в Бразилии вместе со звездами мировой величины будет открывать местный музыкальный коллектив “Music of Silence Band”. Его участники ломают стереотипы, ведь большинство из них полностью лишены слуха.
Идея создания такого коллектива пришла в голову Фабио Бонвенуто в 2005 году, когда он пришел работать в школу для глухонемых Madre Lucie Bray Municipal School for the Deaf в Сан-Паулу.
Его метод основан на вибрациях, что позволило детям без слуха овладеть перкуссионными инструментами. Так родилась группа “Music of Silence Band”, участники которой доказывают — невозможное возможно, передает supercoolpics.com.