Սեպտեմբերի 20-ին Խորվաթիայի Պորեչ քաղաքում մեկնարկել է Մ-20 տարեկան երիտասարդ ձյուդոիստների Եվրոպայի առաջնությունը:
Սեպտեմբերի 21-ին տատամի դուրս կգան 2011թվականի երիտասարդների Եվրոպայի առաջնության հաղթող Գարիկ Հարությունյանը (55կգ), 60կգ քաշային կարգում հանդես կգան Արսեն Թովմասյանը և Արսեն Ղազարյանը, 66կգ քաշային կարգում Հայաստանը կներկայացնեն Դավիթ Ղազարյանը և Գևորգ Թորոսյանը, իսկ աղջիկների պայքարում հանդես կգա Երջանիկ Կարապետյանը (48կգ):
Սեպտեմբերի 22-ին հանդես կգան Արտավազդ Հովսեփյանը (73կգ) և Մհեր Թավաքալյանը(81կգ): Թիմը մեկնել է երիտասարդական հավաքականի մարզիչներ Տիգրան Բաբայանի և Նաիրի Մաթևոսյանի ղեկավարությամբ, PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայից:

21 Сентябрь 2012 - 11:00 AMT
После молодежного чемпионата Европы по дзюдо Тигран Бабаян и Наири Матевосян возглавят взрослую сборную Армении
20 сентября в болгарском Порече стартовал молодежный чемпионат Европы по дзюдо. 21 сентября на татами выйдут победитель молодежного чемпионата 2011 года Гарик Арутюнян (55 кг), в весовой категории 60 кг выступят Арсен Товмасян и Арсен Казарян, в весовой категории 66 кг Армению представят Давид Казарян и Геворк Торосян, в женском турнире будет выступать Ерджаник Карапетян (48 кг).
22 сентября выступят Артавазд Овсепян (73 кг) и Мгер Тавакалян (81 кг). Команда отбыла во главе с тренерами сборной Тиграном Бабаяном и Наири Матевосяном, сообщают PanARMENIAN.Net в Федерации дзюдо Армении.