«Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Ուկրաինայի գավաթի խաղարկության 1/16 եզրափակչում «Դինամոյի» հետ հանդիպումից առաջ նշել է, որ Յուրի Սյոմինը լավ կտրամադրի իր թիմն այդ խաղի համար: «Դինամոյականները խաղի կգան թարմ ուղեղով և միանգամայն այլ մտքերով: Մեզ համար շատ կարևոր է հաղթել «Դինամոյին»՝ մեր ամենասկզբունքային մրցակցին: Որքան շատ ես հաղթում, այնքան լավն է լինում մթնոլորտը թիմում, իսկ հաջորդ մենամարտին պատրաստվում ես բարձր տրամադրությամբ»,-Մխիթարյանի խոսքն է մեջբերում «Շախտյորի» պաշտոնական կայքը:
Սա կլինի «Շախտյորի» երկրորդ խաղը «Դինամոյի» հետ, մինչ այդ թիմերը մասնակցել են Ուկրաինայի առաջնությանը: «Որքան շատ լինեն նման խաղերն, այնքան լավ: Միշտ չի հաջողվում նման մակարդակի թիմերի հետ խաղալ: Խաղալ «Դոնբաս Արենայում» միշտ է հաճելի: Ամեն ինչ կանենք կրկին հաղթելու և երկրպագուներին ուրախացնելու համար»,-ասել է Մխիթարյանը:

Хавбек “Шахтера” Генрих Мхитарян накануне поединка против “Динамо” в 1/16 финала Кубка Украины отметил, что Юрий Семин хорошо настроит свою команду на этот матч. “ Динамовцы выйдут на игру со свежей головой и уже совершенно другими мыслями. Для нас очень важно обыграть “Динамо”, самого принципиального соперника.
Чем чаще выигрываешь, тем лучше обстановка в команде, а к следующему поединку готовишься в приподнятом настроении”,- слова Мхитаряна передает официальный сайт “Шахтера”.
Это будет второй матч “Шахтера” с “Динамо”, до этого команды играли в чемпионате Украины: “ Чем больше будет таких матчей, тем лучше. Далеко не всегда в чемпионате удается сыграть с командами такого уровня. Играть на “Донбасс Арене’ всегда приятно. Сделаем все, чтобы снова победить и порадовать наших болельщиков”.