22 Սեպտեմբեր 2012 - 06:34 AMT
Սեպտեմբերի 28-29-ին Նյու Յորքի Կոլումբիայի համալսարանում տեղի կունենան «Հայաստան-21» խորհրդաժողովը, որին կմասնակցեն 30 փորձագետներ, գիտնականներ և հասարակական գործիչներ Հայաստանից, Եվրոպայից, Հարավային Ամերիկայից ու ԱՄՆ-ից: Խորհրդաժողովում կքննարկվեն բնապահպանական, արտաքին քաղաքական, տնտեսական, քաղաքացիական հասարակության զարգացման, օրենքի գերակայության հարցեր:
Ինչպես գրում է The Armenian Weekly-ին, սեպտեմբերի 28-ին խորհրդաժողովում հանդես կգա Պուլիտցերյան մրցանակի դափնեկիր, պատերազմներ լուսաբանող լրագրող Քրիս Հեդգեսը, որը նաև Նյու Յորքի Ազգային ինստիտուտի ավագ գիտաշխատող է: Որպես լրագրող նա եղել է Մերձավոր Արևելքում, Բալկաններում, Կենտրոնական Ամերիկայում և Աֆրիկայում, աշխատելով The New York Times, National Public Radio, և The Christian Science Monitor:

22 Сентябрь 2012 - 05:27 AMT
28-29 сентября в Колумбийском университете (Нью-Йорк) состоится конференция «Армения-21», в которой примут участие 30 экспертов, ученых и общественных деятелей из Армении, Европы, Южной Америки и США. На конференции будут обсуждаться вопросы экологии, внешней политики, экономики, развития гражданского общества, равно как и вопросы верховенства закона.
Как пишет The Armenian Weekly, 28 сентября на конференции выступит лауреат Пулитцеровской премии, корреспондент, освещающий войны Крис Хедгес, который является старшим научным сотрудником Национального института в Нью-Йорке. В качестве журналиста он побывал на Ближнем Востоке, Балканах, Центральной Америке и Африке, работая для таких изданий как The New York Times, National Public Radio, and The Christian Science Monitor.