22 Սեպտեմբեր 2012 - 12:07 AMT
Սեպտեմբերի 22-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այցելել է ԼՂՀ ԱԳՆ, որի աշխատողներին ներկայացրել է ԱԳ նորանշանակ նախարար Կարեն Միրզոյանին: Սահակյանի խոսքով, Միրզոյանի ղեկավարությամբ, ով դիվանագետի մեծ փորձ ունի, ԱԳՆ աշխատանքը որակական նոր մակարդակի կբարձրանա:
Բակո Սահակյանը նաև շնորհակալություն է հայտնել Վասիլի Աթաջանյանին ԱԳ նախարարի պաշտոնակատարի աշխատանքի համար:
Կարեն Միրզոյանը մինչև վերջերս զբաղեցրել է Հայաստանի ԱԳՆ սահմանակից երկրների վարչության պետի պաշտոնը, մինչև այդ եղել է ՍՏՀԿ-ում Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչը, զբաղեցրել է նաև Հայաստանում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչի պաշտոնը:

Президент Республики Арцах Бако Саакян 22 сентября посетил министерство иностранных дел НКР, сотрудникам которого представил новоназначенного министра ИД Карена Мирзояна. По словам Бако Саакяна, под руководством Мирзояна, имеющего большой опыт дипломата, работа МИДа выйдет на качественно новый уровень.
Президент НКР также поблагодарил Василия Атаджаняна за его работу на должности исполняющего обязанности министра иностранных дел.
Карен Мирзоян до последнего времени занимал должность начальника управления Сопредельных стран МИД Армении, до того был постоянным представителем Армении в ОЧЭС. Также занимал пост постоянного представителя НКР в Армении.