22 Սեպտեմբեր 2012 - 12:41 AMT
Ղեկավարվելով ԼՂՀ Սահմանադրության 68-րդ հոդվածի 4-րդ կետով` Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 22-ին ստորագրել է հրամանագիր հանրապետության կառավարության անդամներ նշանակելու մասին:
Հրամանագրի համաձայն` հաստատվել է կառավարության հետևյալ կազմը.
Արթուր Ալեքսանդրի Աղաբեկյան` ԼՂՀ փոխվարչապետ
Զոյա Մանվելի Լազարյան` առողջապահության նախարար
Արարատ Աշոտի Դանիելյան` արդարադատության նախարար
Լևոն Ստեփանի Մնացականյան` արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար
Կարեն Համբարձումի Միրզոյան` արտաքին գործերի նախարար
Անդրանիկ Ռոբերտի Խաչատրյան` գյուղատնտեսության նախարար
Սլավիկ Արմիկի Ասրյան` կրթության և գիտության նախարար
Նարինե Էդուարդի Աղաբալյան` մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարար
Մովսես Հրանտի Հակոբյան` պաշտպանության նախարար
Նարինե Կառլենի Նարիմանյան` աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար
Կարեն Ալեքսանդրի Շահրամանյան` քաղաքաշինության նախարար
Սպարտակ Ապետնակի Թևոսյան` ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարար
Նախագահի այլ հրամանագրերով` Արարատ Աշոտի Դանիելյանն ազատվել է ԼՂՀ Նախագահի խորհրդական-ԼՂՀ Ազգային ժողովում Նախագահի մշտական ներկայացուցչի պաշտոնից` արդարադատության նախարար նշանակվելու կապակցությամբ, Լևոն Ավետիսի Գրիգորյանն ազատվել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահի պաշտոնից` կառավարության աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, Կառլեն Ռուբենի Պետրոսյանը նշանակվել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահ, հաղորդում է Արցախի Հանրապետության Նախագահի մամուլի ծառայությունը:

22 Сентябрь 2012 - 12:31 AMT
Руководствуясь 4-м пунктом 68-ой статьи Конституции НКР, президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 22 сентября подписал указ о назначении членов правительства республики. Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, согласно указу, утвержден следующий состав правительства:
Артур Александрович Агабекян – вице-премьер НКР;
Зоя Манвеловна Лазарян – министр здравоохранения;
Арарат Ашотович Даниелян – министр юстиции;
Левон Степанович Мнацаканян – министр по производственным инфраструктурам;
Карен Амбарцумович Мирзоян – министр иностранных дел;
Андраник Робертович Хачатрян – министр сельского хозяйства;
Славик Армикович Асрян – министр образования и науки;
Нарине Эдуардовна Агабалян – министр по вопросам культуры и молодежи;
Мовсес Грантович Акопян – министр обороны;
Нарине Карленовна Нариманян – министр труда и социальных вопросов;
Карен Александрович Шахраманян – министр градостроительства;
Спартак Апетнакович Тевосян – министр финансов и экономики.
Согласно другим указам Бако Саакяна, Арарат Ашотович Даниелян освобожден от должности советника президента – постоянного представителя президента в Национальном собрании НКР в связи с назначением на пост министра юстиции, Левон Аветисович Григорян освобожден с поста председателя Государственного комитета кадастра недвижимости при правительстве НКР в связи с назначением на должность руководителя Аппарата правительства, Карлен Рубенович Петросян назначен на пост Государственного комитета кадастра недвижимости при правительстве НКР.