«Սոչի-2014» կազմկոմիտեի նախագահ Դմիտրի Չերնիշենկոն ձմեռային Օլիմպիադայի պիկտոգրամմաները ներկայացնելուց հետո, նշել է, որ մարզաձևերի խորհրդանշական պատկերներ կհայտնվեն Սոչիի բոլոր օլիմպիական օբյեկտներում: Ըստ նրա, դրանք ինչ-որ չափով աղերսվում են Մոսկվայի 1980թ. Օլիմպիադայի պատկերների հետ:
«Մարզաձևերի խորհրդաշական պատկերները կլինեն բոլոր օլիմպիական օբյեկտների, լիցենզավորված արտադրանքի, տոմսերի վրա: Վստահ եմ, որ դրանք լավ կընկալվեն մեր երկրի բնակչության կողմից, քանի որ դրանք աղերսվում են Մոսկվայի 1980թ. Օլիմպիադայի պատկերների հետ, կարծես կամուրջ հանդիսանալով անցյալի ու ապագայի միջև»,-Չերնիշենկոյի խոսքն է մեջբերում պաշտոնական կայքը:

24 Сентябрь 2012 - 12:17 AMT
Дмитрий Чернышенко: Символические изображения видов спорта появятся на всех олимпийских объектах Сочи-2014
Президент оргкомитета “Сочи 2014” Дмитрий Чернышенко после представления пиктограмм зимней Олимпиады отметил, что символические изображения видов спорта появятся на всех олимпийских объектах. По его словам они перекликаются с теми, которые использовались на играх-1980 в Москве.
“Новые пиктограммы “Сочи 2014” – неотъемлемый элемент образа первых в истории нашей страны зимних игр. Символические изображения видов спорта будут повсюду – на всех олимпийских объектах, на лицензионной продукции, на билетах. Пиктограммы получились интуитивно понятными. Уверен, что особенно близки они будут жителям нашей страны, ведь новые символы перекликаются с пиктограммами московской Олимпиады-80, как бы перекидывая мостик из прошлого в будущее”, – приводит официальный сайт Олимпиады слова Чернышенко.