Իտալիայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը Երևան կժամանի հոկտեմբերի 10-ի երեկոյան, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել է Իտալիայի Ֆուտբոլի ֆեդրացիայի մամուլի քարտուղար Դիեգո Անտենոզիոն: Իտալական պատվիրակությունը կիջևանի Golden Palace հյուրանոցում:
Հայաստանի և Իտալիայի միջև խաղը տեղի կունենա հոկտեմբերի 12-ին` «Հրազդան» մարզադաշտում: Խաղի տոմսերն արժեն 3000, 5000, 7000 և 10 000 դրամ:
2014թ աշխարհի առաջնության ընտրական փուլում Հայաստանի և Իտալիայի հավաքականները հանդես են գալիս B խմբում: Իտալացի ֆուտբոլիստները ոչ ոքի են խաղացել Բուլղարիայի հետ` 2:2 և հաղթանակ տարել Մալթայի նկատմամբ` 2:0: Հայաստանը 1:0 հաշվով հաղթել է Մալթային և նույն հաշվով զիջել Բուլղարիային: Իտալիայի հավաքականն ունի 4 միավոր և խմբում զբաղեցնում է 1-ին հորիզոնականը, իսկ հայկական թիմը 3 միավորով զբաղեցնում է 3-րդ հորիզոնականը:

Национальная сборная Италии по футболу в Ереван прибудет вечером 10 октября, корреспонденту PanARMENIAN.Net сказал пресс-секретарь Федерации футбола Италии Диего Антенозио. Итальянская делегация остановится в отеле Golden Palace.
Матч между Арменией и Италией состоится 12 октября на стадионе “Раздан”. Билеты матча стоят 3000, 5000, 7000 и 10000 драмов.
В отборочном цикле чемпионата мира 2014 года сборные Армении и Италии выступают в группе B. Итальянские футболисты сыграли вничью с Болгарией- 2:2 и одержали победу над Мальтой- 2:0. Армения со счетом 1:0 победила Мальту и с таким же счетом уступила Болгарии. Сборная Италии набрала 4 очков и занимает первое место, а армянская команда с тремя очками на третьем месте.