25 Սեպտեմբեր 2012 - 11:17 AMT
ՈւՀՄ մարզադպրոցի հունահռոմեական ոճի ըմբիշները մրցանակային տեղեր են գրավել համաուկրաինական մրցաշարում
Կիևի շրջանում տեղի է ունեցել ԽՍՀՄ սպորտի վարպետ Նիկոլայ Նիպորկիի անվան պատանիների շարքում հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի համաուկրաինական մրցաշարը:
Ուկրաինայի Հայերի միության մարզադպրոցի սաները ցույց են տվել բարձր արդյունքներ. Վասիլի Գուձը (54 կգ) զբաղեցրել է 1-ին տեղը, Արևշատ Սիանոսյանը (58 կգ) և Արտյոմ Նեմոլատը (76 կգ) իրենց քաշային կարգերում զբաղեցրել են երրորդ տեղը, հաղորդում է Analitika.at.ua-ն:
ՈւՀՄ մարզադպրոցում հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի պարապմունքներն անցկացնում է միջազգային կարգի սպորտի վարպետ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ, ԽՍՀՄ չեմպիոն, Եվրոպայի չեմպիոն, Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի նախկին մարզիչ Մանվել Սահրադյանը: Սեպտեմբերի 29-30-ը Կիևի Սպորտի պալատում տեղի կունենա Ուկրաինայի հայերի միության գավաթի համար ըմբշամարտի միջազգային մրցաշար: Մրցաշարին մասնակցելու համար հրավիրվել են մարզիկներ 33 երկրներից:

В Киевской области прошел пятый всеукраинский турнир по греко-римской борьбе имени мастера спорта СССР Николая Нипорки, среди юношей, сообщает Analitika.at.ua.
Воспитанники спортивной школы Союза армян Украины, показали высокие результаты. В активе оказалось три призовых места: Василий Гудзь (54 кг) занял первое, Аревшат Сианосян (58 кг) и Артем Немолат (76 кг) третье место в своих весовых категориях.
Занятия по греко-римской борьбе в спортивной школе Союза армян Украины проводит мастер спорта международного класса, заслуженный тренер Республики Армения, чемпион Советского Союза, чемпион Европы, многократный чемпион международных турниров, экс-тренер молодежной сборной Армении – Манвел Саградян. В секции занимаются не только представители армянской диаспоры, но также и представители ряда других национальностей.
29-30 сентября, в столичном Дворце спорта пройдет Международный турнир по вольной борьбе на Кубок Союза армян Украины. Для участия в турнире приглашены спортсмены из 33 стран.