26 Սեպտեմբեր 2012 - 13:20 AMT
Հունգարիայի ԱԳՆ-ը սեպտեմբերի 24-ին դիվանագիտական նոտա է հղել Հայաստանին ԱԳՆ` առաջարկելով վերականգնել դիվանագիտական հարաբերությունները: Ինչպես հաղորդում է Հունգարիայի կառավարության պաշտոնական կայքը, դիվանագիտական նոտայում ընդգծվում է Հունգարիայի շահագրգռվածությունը դիվանագիտական հարաբերությունները դադարեցնելու մասին միակողմանի որոշումն առանց նախապայմանների չեղյալ հայտարարելու մեջ: «Հունգարիայի ԱԳՆ-ն օգտվում է այդ առիթից, որպեսզի հաստատի իր հսկայական հարգանքը Հայաստանի ԱԳՆ նկատմամբ»,- ասվում է նոտայում:
Հաղորդագրությունում նաև նշվում է, որ այդ նոտան դարձել է օգոստոսի 31-ի հայտարարության պաշտոնական պատասխանը, որով Հայաստանը տեղեկացրել է Հունգարիային դիվանագիտական հարաբերությունները դադարեցնելու մասին:

26 Сентябрь 2012 - 13:01 AMT
Министерство иностранных дел Венгрии направило 24 сентября дипломатическую ноту в МИД Армении, предложив восстановить дипломатические отношения.
Как сообщает официальный сайт правительства Венгрии, в дипломатической ноте подчеркивается заинтересованность Венгрии в отмене одностороннего решения о приостановлении дипломатических отношений без предусловий.
“ МИД Венгрии пользуется этим случаем, чтобы подтвердить свое огромное уважение к МИД Армении”,- говорится в ноте.
В сообщении также отмечается, что эта нота стала официальным ответом на заявление от 31 августа, которым Армения проинформировала Венгрию о приостановлении дипломатических отношений.