27 Սեպտեմբեր 2012 - 10:32 AMT
Ռուսաստանի ֆուտբոլի գավաթի 1/16 եզրափակչի «Տորպեդո»«Դինամո» խաղը չի ավարտվել տրիբունաներում անկարգությունների պատճառով: «Դինամոյի» դարպասը պաշտպանել է Հայաստանի հավաքականի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին:
Խաղի գլխավոր մրցավար Տիմուր Արսլանբեկովը դադարեցրել է խաղը «Տորպեդոյի» երկրպագուների պահվածքից հետո:
Հանդիպման 51-րդ րոպեին «Տորպեդոն», որը զիջել է 0:2 հաշվով, կրճատել է հաշվի տարբերությունը թիմի ավագ Դենիս Բոյարինցևի շնորհիվ: Թիմի երկրպագուները նշել են դա ճայթուկների շարքով, որոնք բաց են թողնվել դաշտ, և Արսլանբեկովն անմիջապես դադարեցրել է խաղը: Ֆուտբոլիստները և մրցավարները լքել են դաշտը, հաղորդում է rsport.ru-ն:
Առաջին խաղակեսում խաղն արդեն ընդհատվել էր «Տորպեդոյի» երկրպագուների խուլիգանական գործողությունների պատճառով: 24-րդ րոպեին «Տորպեդոյի» հատվածից բաց է թողնվել ճայթուկ: Հանդիպման մրցավարը մեկ րոպեով կանգնեցրել է խաղը: Երբ խաղը վերսկսվել է, այդ հատվածի երկրպագուները կրկին ծխագլան են նետել, որը չի հասել դաշտ և ընկել է նկարահանող խմբի մոտ:

Матч 1/16 финала Кубка России по футболу, в котором встречались московские “Торпедо” и “Динамо”, не был доигран из-за беспорядков на трибунах. Ворота “Динамо” защищал голкипер сборной Армении Роман Березовский.
Главный судья матча Тимур Арсланбеков остановил игру после серии выходок болельщиков “Торпедо”. На 51-й минуте встречи “Торпедо”, уступавшее со счетом 0:2, сократило отставание усилиями капитана команды Дениса Бояринцева. Торпедовский сектор отметил это серией петард, пущенных на поле, и Арсланбеков немедленно остановил матч. Динамовцы и судьи ушли в подтрибунное помещение, через некоторое время их примеру последовали и торпедовцы, передает rsport.ru.
В первом тайме матч уже прерывался из-за хулиганских действий фанатов “Торпедо”. На 24-й минуте из торпедовского сектора была пущена петарда, попавшая на поле, потом вторая. Судья встречи приостановил игру на одну минуту. Как только матч возобновился, болельщики с этого сектора вновь кинули дымовую шашку, однако она до поля не долетела, приземлившись рядом со съемочной бригадой.