27 Սեպտեմբեր 2012 - 12:42 AMT
Իրար հետևից երկու պարտություն կրելուց հետո Վիկ Դարչինյանը պլանավորում է ռինգ վերադառնալ անպարտելի պուերտոռիկացի Լուիս Օռլանդո Դել Վալլեի դեմ մարտում, ով իր ակտիվում ունի 15 հաղթանակ:
Դել Վալլեն և Դարչինյանը մենամարտ կանցկացնեն NABF կազմակերպության երկրորդ թեթևագույն քաշային կարգում չեմպիոնի թափուր տիտղոսի համար: Մենամարտը կկայանա սեպտեմբերի 29-ին Կոնեկտիկուտում և կհեռարձակվի HBO-ով:
Վիկ Դարչինյանը մտադիր է առաջին պարտությունը հասցնել իր մրցակցին: «Ես ընտրել եմ ռազմիկի ուղին, ես ճանապարհորդել եմ ողջ աշխարհով, տեսել եմ իմ քաշի լավագույն բռնցքամարտիկներին, որպեսզի լավագույնը դառնամ: Ես կարծում եմ, որ Դել Վալլեի հաղթանակի վրա փող դնելը վատ ներդրում է: Հարի Շոուն սխալ է վարվում, որովհետև դա ներդրում է մարզիկի վրա, ով շուտով կպարտվի: Դա շատ կոշտ մենամարտ կլինի»,- Դարչինյանի խոսքերը հաղորդում է sovsport.ru-ն:
Գարի Շոուն խոստովանել է, որ Դել Վալլեին իսկապես կարող է չբավականացնել փորձը վետերանի դեմ մենամարտում: Միաժամանակ, Վլադիմիր Խրյունովը հաղորդել է, որ մշակում է Դարչինյանի մարտը Բախտինի դեմ: Բռնցքամարտիկները կարող են հանդիպել Ռուսաստանում այս տարվա դեկտեմբերին:

После двух поражении подряд Вик Дарчинян планирует вернуться на ринг в бою против непобежденного пуэрториканца Луиса Орландо Дел Валле, имеющего 15 побед в активе.
Дель Валле и Дарчинян проведут бой за вакантный титул чемпиона во втором легчайшем весе, организации NABF.
Бой состоится 29 сентября в Конектикуте и будет транслироваться на HBO.
Вик Дарчинян намерен нанести первое поражение своему сопернику. “Я выбрал путь воина, я путешествовал по всем миру, смотрел на лучших боксеров своего веса, чтобы стать лучше. Я считаю, что вложение денег в Дель Валле – плохое вложение. Гэрри Шоу делает ошибку, потому что это инвестиции в спортсмена, который скоро проиграет.
Это будет очень жесткий бой”,- слова Дарчиняна передает sovsport.ru.
Сам Гэри Шоу признается, что Дель Валле действительно может не хватить опыта в поединке против ветерана.
Меж тем, Владимир Хрюнов сообщил, что разрабатывает бой Дарчиняна с Бахтиным. Боксеры могут встретиться в России, в декабре этого года.