21 Մարտ 2005 - 04:04 AMT
ՄՈՍԿՎԱՅՈՒՄ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԴԵՍՊԱՆԱՏԱՆ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԸ ԿՄԱՍՆԱԿՑԵՆ «ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՎԵՐԱԾՆՈՒՆԴԸ» ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍԻ ԲԱՑՄԱՆԸ ՎՈՐՈՆԵԺԻ ՊԵՏԱԿԱՆ ՀԱՄԱԼՍԱՐԱՆՈՒՄ
«Հայաստանի վերածնունդը» ցուցահանդեսը կբացվի մարտի 28-ին Վորոնեժի պետական համալսարանի պատմության թանգարանում: Ինչպես հաղորդել է թանգարանի տնօրեն Ալեքսանդրա Ստեպինինան, ցուցադրությունը նվիրված է Հայոց ցեղասպանության 90-ամյակին: Ցուցահանդեսում կներկայացվեն փաստաթղթեր, լուսանկարներ, գրքեր` ռուսերեն եւ հայերեն լեզուներով, Հայաստանի պատմության մասին պատմող այլ նմուշներ: Բացմանը կմասնակցեն ցուցահանդեսը նախաձեռնած Վորոնեժի մարզի հայկական սփյուռքի, ինչպես նաեւ` մարզի վարչակազմի ներկայացուցիչները: Նախատեսվում է նաեւ Մոսկվայում Հայաստանի դեսպանատան ներկայացուցիչների մասնակցությունը:

21 Март 2005 - 04:04 AMT
Представители посольства Армении в Москве примут участие в открытии выставки “Возрождение Армении” в Воронежском государственном университете
Выставка “Возрождение Армении” откроется в музее истории Воронежского государственного университета 28 марта. Как сообщила директор музея Александра Степынина, экспозиция посвящена 90-ой годовщине геноцида армян. На выставке будут представлены документы, фотографии, книги на русском и армянском языках, другие экспонаты, рассказывающие об истории Армении. В открытии примут участие представители армянской диаспоры Воронежской области, которая выступила организатором выставки, администрации области. Также предполагается участие представителей посольства Армении в Москве.