28 Սեպտեմբեր 2012 - 06:24 AMT
Հայաստանի մինչև 17 տարեկանների ֆուտբոլի հավաքականը երկրորդ պարտությունն է կրել Սերբիյում շարունակվող Եվրոպայի մինչև 17 տարեկանների առաջնության որակավորման փուլի խմբային մրցաշարում:
Բելառուսի մինչև 17 տարեկանների հավաքականի հետ մրցավեճում գրանցվել է նույն 5:0 հաշիվը, ինչպես և Սերբիայի հետ խաղում:
Մյուս հանդիպումը խմբում Մոլդովայի և Սերբիայի հավաքականների միջև ավարտվել է 4:0 հաշվով հօգուտ սերբերի: Վերջին տուրի հանդիպումներից առաջ Սերբիան և Բելառուսը ապահովել են իրենց տեղը էլիտ ռաունդի մրցաշարում:
Վերջին տուրի հանդիպումները կկայանան սեպտեմբերի 30-ին: Հայաստանի մինչև 17 տարեկանների հավաքականը կմրցի Մոլդովայի ընտրանու հետ, իսկ Սերբիայի թիմը կխաղա Բելառուսի հետ:

28 Сентябрь 2012 - 09:14 AMT
Сборная Армении по футболу до 17 лет потерпела второе поражение в квалификационном этапе чемпионата Европы
Сборная Армении по футболу до 17 лет потерпела второе поражение в продолжающемся в Сербии групповом турнире квалификационного этапа чемпионата Европы.
Армянские футболисты со счетом 0:5 уступили сборной Беларуси, такой же счет и во встрече с командой Сербии. Следующая встреча между сборными Молдовы и Сербии завершилась со счетом 4:0 в пользу сербов. До начала встреч последнего тура Сербия и Беларусь обеспечили свои места в элитном раунде турнира.
Встречи последнего тура состоятся 30 сентября. Сборная Армении по футболу до 17 лет встретится с командой Молдовы, А сборная Сербии – с командой Беларуси.