28 Սեպտեմբեր 2012 - 09:28 AMT
Արդեն հայտնի է, 2014 թվականին Սոչիում կայանալիք ձմեռային օլիմպիական խաղերի ծրագրի օպերատորն է Գերմանիայի «Eventim» գործակալությունը: Այդ կազմակերպությունը պարտավոր է խաղերի տոմսերը տարածել – վաճառել ամբողջ աշխարհում: Ինչ վերաբերում է արժեքին, ապա այն հայտնի կդառնա նոր տարվա սկզբներին, քանի որ վաճառքը կսկսվի փետրվարից, հաղորդում է armnoc.am-ը:
2010 թվականի խաղերի տոմսերի արժեքը սկսվում էր 25 դոլարից ու հասնում մինչև 1100 դոլարի: Իսկ լոնդոնյան խաղերի տոմսերի արժեքը կազմել է 20 – 2012 ֆունտ սթեռլինգ:

28 Сентябрь 2012 - 10:40 AMT
Уже известно, что оператором билетной программы Зимних Олимпийских игр в Сочи 2014 года является немецкое агентство “Eventim”. Эта организация получила эксклюзивные права на распространение билетов – она сможет продавать их как в России, так и по всему миру. Что касается стоимости билетов, то это станет известно в начале следующего года, поскольку продажа билетов начнется с февраля 2013 года, сообщает armnoc.am.
Стоимость билетов на Зимнюю Олимпиаду 2010 года колебалась от 25 долларов до 1100. А билеты на Лондонскую Олимпиаду стоили от 20 до 2012 фунтов стерлингов.