28 September 2012 - 10:50 AMT
ԱՄՆ-ն կշարունակի աշխատել Ադրբեջանի և Հայաստանի կառավարությունների հետ, առաջընթացի հանսելու համար ղարաբաղյան կարգավորման շուրջ բանակցություններում: Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպան Ռիչարդ Մորնինգսթարը լրագրողներին Ամերիկյան առևտրի պալատի միջոցառմանը:
Ըստ դեսպանի, նա նաև կաշխատի ԵԱՀԿ ՄԽ բանակցողների ու կառավարությունների հետ՝ բանակցություններում առաջընթացի հասնելու հույսով:
«ԱՄՆ-ն երբեք չի հրաժարվի միջնորդությունից Ղարաբաղի հարցում, քանի որ խաղաղությունն է միակ պատասխանը ղարաբաղյան հարցում»,-ասել է Մորնինգսթարը, հայտնում է «Թրենդ» գործակալությունը:

США будут продолжать работать с правительствами Азербайджана и Армении, чтобы добиться прогресса в нагорно-карабахском урегулировании, сказал посол США в Азербайджане Ричард Морнингстар журналистам на мероприятии Американской торговой палаты.
По словам посла, он также будет работать с переговорщиками из Минской группы ОБСЕ и с правительствами в надежде добиться прогресса по переговорам.
"Мы никогда не откажемся от посредничества, потому что мир является единственным ответом в вопросе нагорно-карабахского конфликта", – сказал Морнингстар, сообщает Тренд.