Սեպտեմբերի 27-ին Արգենտինայում Հայաստանի դեսպան Վահագն Մելիքյանն իր հավատարմագրերը հանձնեց ԱՀ փոխնախագահ Ամադո Բուդուին: Հավատարմագրերի հանձնման արարողությունից հետո տեղի ունեցած կարճատև զրույցի ընթացքում Բուդուն շեշտեց Արգենտինայի և Հայաստանի միջև գոյություն ունեցող ջերմ և բարձր մակարդակի հարաբերությունների առկայությունը: Արգենտինայի փոխնախագահը պատրաստակամություն հայտնեց իր նպաստը բերել հայ-արգենտինյան հարաբերությունների բազմակողմանի զարգացման գործում:
Դեսպան Մելիքյանն իր հերթին վստահեցրեց, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում կանի առավելագույնը երկու բարեկամ պետությունների միջև կապերն էլ ավելի սերտացնելու և ամրապնդելու համար:
Նախագահական պալատում տեղի ունեցած արարողությունից հետո ՀՀ դեսպանն ուղևորվեց Սան Մարտինի անվան հրապարակ, որտեղ ԱՀ նախագահական պատվո պահակախմբի ուղեկցությամբ տեղի ունեցած հանդիսավոր արարողության ժամանակ ծաղկեպսակ զետեղեց արգենտինյան ազգային հերոս, գեներալ Սան Մարտինի հուշարձանին, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

27-го сентября посол Армении в Аргентине Ваагн Меликян вручил верительные грамоты вице-президенту страны Амадо Буду. После церемонии вручения верительных грамот состоялась короткая беседа, в ходе которой Буду подчеркнул наличие высокого уровня теплых отношений между Арменией и Аргентиной. Вице-президент Аргентины выразил также готовность способствовать развитию многосторонних армяно-аргентинских отношений.
Меликян в свою очередь заверил, что в ходе своей работы сделает все возможное для еще большего сближения и укрепления связей между двумя дружественными государствами.
После церемонии, состоявшейся в президентской палате, посол РА направился на площадь Сан Мартина, где в ходе торжественной церемонии в сопровождении почетного президентского караула Аргентины возложил цветы к памятнику национального аргентинского героя, генерала Сан Мартина, сообщает пресс-служба МИД РА.