Իտալիայի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Չեզարե Պրանդելին Ֆլորենցիայում մասնակցել է «Corri la Vita» բարեգործական ակցիային:
Միջոցառումից հետո Պրանդելին ասել է, որ մինչև 2014-ի աշխարհի առաջնության եզրափակիչ փուլի մեկնարկն իրենք պետք է նորացնեն թիմը: «Առաջիկա մի քանի հանդիպումներում կնշվեն նաև անուններ և գալիք խաղերում հավաքականում կընգրկվեն նոր ֆուտբոլիստներ: Մենք պետք է որոշենք, թե ինչպես համատեղել լավ ֆուտբոլն արդյունքների հետ»,- Իտալիայի հավաքականի մարզչի խոսքերը հաղորդում է Իտալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը:
«Սկուադրա աձուրան» հոկտեմբերի 12-ին Երևանում «Հրազդան» մարզադաշտում կխաղա Հայաստանի հավաքականի հետ, իսկ հոկտեմբերի 16-ին Միլանում` Դանիայի հետ:
«Մենք պետք է լավ աշխատենք հիմա, որպեսզի 2014-ին չամաչենք: Իհարկե, դա հեշտ չի լինի, բայց մեր հավաքականը պետք է անի դա: Միաժամանակ ցանկանում եմ նշել, որ մեզ անհրաժեշտ կլինեն նոր կադրեր»,- ասել է Պրանդելին:
Իտալական թիմը 2014-ի ԱԱ-ի ընտրական փուլում B խմբում ոչ ոքի է խաղացել Բուլղարիայի հետ, հաղթանակ տարել Մալթայի նկատմամբ և չորս միավորով գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը:

1 Октябрь 2012 - 11:14 AMT
Главный тренер национальной сборной Италии Чезаре Пранделли во Флоренции принял участие в благотворительной акции “Corri la Vita”.
После мероприятия, Пранделли сказал, что до начала финальной стадии чемпионата мира 2014 года, им необходимо обновить команду.
“В ближайшие несколько встреч будут названы новые имена, и на следующих матчах в сборную будут вызваны новые футболисты. Мы должны решить, как совместить хороший футбол с результатами ",- слова тренера национальной сборной Италии передает официальный сайт Федерации футбола Италии.
“Скуадра адзура” 12 октября в Ереване на стадионе “Раздан” проведет матч с Арменией, а 16 октября в Милане сыграет с Данией.
“Мы должны хорошо поработать сейчас, чтобы в 2014 году нам не было стыдно. Конечно, это будет нелегко, но наша сборная должна сделать это. При этом хочу отметить, что нам будут нужны новые кадры”,- добавил Пранделли.
Итальянская команда в отборочном этапе ЧМ-2014 в группе В сыграла вничью с Болгарией, одержала победу над Мальтой, и с четырьмя очками возглавляет турнирную таблицу.