2 Հոկտեմբեր 2012 - 09:08 AMT
ԵԽԽՎ նստաշրջանում հանդիպել են ՀՀ և Ադրբեջանի պատվիրակությունների ղեկավարները՝ ինչի մասին են խոսել, հայտնի չէ
Հոկտեմբերի 2-ին Եվրոպայի Խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի(ԵԽԽՎ) աշնանային նստաշրջանի շրջանակում հանդիպել են Հայաստանի ու Ադրբեջանի պատվիրակությունների ղեկավարները:
Հանդիպումը տեղի է ունցեել ԵԽԽՎ նախագահ Ժան Կլոդ Մինյոնի մասնակցությամբ:
Հանդիպմանը հայկական կողմը ներկայացնում էր Դավիթ Հարությունյանը, ադրբեջանականը՝ Սամեդ Սեիդովը: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ԵԽԽՎ Ղարաբաղի գծով ենթակոմիտեի ղեկավար, իսպանացի խորհրդարանական Յորդի Չուկլա ի Կոստան:
Կողմերը հրաժարավել են ասել, թե ինչ հարցեր են քննարկվել:
Հանդիպումը կազմակերպվել է ԵԽԽՎ նախագահի նախաձեռնությամբ, երբ ԵԽԽՎ նիստում Սեիդովն առաջարկել է քննարկել Ղարաբաղի հարցը Վեհաժողովի նիստում, հայտնում է «ԱՊԱ» գործակալությունը:

2 октября в рамках осенней сессии Парламентской Ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) состоялась встреча руководителей делегаций Азербайджана и Армении.
Встреча состоялась при участии председателя ПАСЕ Жан-Клод Миньона.
На встрече с армянскую сторону представил глава делегации Армении Давид Арутунян, азербайджанскую – Самед Сеидов. Также во встрече принял участие руководитель подкомитета ПАСЕ по карабахскому конфликту, испанский парламентарий Йорди Чукла-и-Коста. Стороны отказались сообщить, какие вопросы были темой встречи.
Данная встреча была организована по инициативе председателя ПАСЕ Жан-Клода Миньона после того, как на заседании ПАСЕ Самед Сеидов предложил провести обсуждения карабахского вопроса на заседании Ассамблеи, сообщает АПА.
В рамках сессии ПАСЕ состоялась встреча глав делегаций Армении и Азербайджана, о чем они говорили – неизвестно