«Կրանսոդար» ակումբի ղեկավարությունը մտադիր է երկարացնել Հայաստանի հավաքականի 25-ամյա հարձակվող Յուրա Մովսիսյանի հետ պայմանագիրը:
Թիմի ղեկավարությունը ակումբի գլխավոր աստղին կառաջարկի նոր եռամյա պայմանագիր տարեկան 2 մլն եվրո վճարով, ինչը գրեթե երկու անգամ ավելի է հարձակվողի գործող աշխատավարձից:
«Կրասնոդարի» գլխավոր մարզիչ Սլավոլյուբ Մուսլինը նաև նշել է, որ Մովսիսյանը թիմի առանցքային ֆուտբոլիստն է և արժանի է իր նկատմամբ մեծ ուշադրության:
«Անկասկած, Յուրան ցուցադրում է հիանալի ֆուտբոլ` հաստատելով իր բարձր կարգը: Բնականաբար, «Կրանսոդարը» շահագրգռված է նրանում, որպեսզի Մովսիսյանը երկար մնա թիմում»,- Մուսլինի խոսքերը հաղորդում է tden.ru-ն: Խաղացողի ներկա պայմանագիրը կրանսոդարյան ակումբի հետ գործում է մինչև 2014-ը:
Մովսիսյանը ռուսական պրեմիեր լիգիայի լավագույն խաղացողներից է, իր թիմի իսկական առաջնորդը և հիմնական կազմի անփոխարինելի խաղացողը: Հայաստանի հավաքականի հարձակվողը հասցրել է 9 մեկնարկային խաղերում խփել 8 գոլ և միանձնյա գլխավորում է Ռուսաստանի առաջնության հարձակվողների ցուցակը:

Руководство футбольного клуба “Краснодар” намерено продлить соглашение с 25-летним форвардом сборной Армении Юрой Мовсисяном.
Боссы краснодарской команды предложат главной звезде клуба новый трехлетний контракт с годовым окладом в два миллиона евро, что почти вдвое больше действующей зарплаты бомбардира.
Главный тренер “Краснодара” Славолюб Муслин также подчеркнул, что Мовсисян является ключевым футболистом команды и заслуживает к себе повышенного внимания.
“Безусловно, Юра демонстрирует великолепный футбол, подтверждая свой высокий класс. Естественно, “Краснодар” заинтересован в том, чтобы Мовсисян остался в команде надолго”,- слова Муслина передает tden.ru.Нынешний контракт игрока с краснодарским клубом действует до 2014 года.
Мовсисян является одним из лучших игроков российской премьер-лиги, настоящим лидером своей команды и незаменимым игроком основного состава. Форвард сборной Армении успел в девяти стартовых встречах забить восемь голов и единолично возглавить список бомбардиров чемпионата России.