«Վիկ Դարչինյանը ցույց տվեց բոլորին, եր մինչ այժմ կարող է մենամարտել ամենաբարձր մակարդակում: Իր զարմանալի կարյերայի ընթացքում նա հանդիպել է ուժեղ մրցակիցների հետ: Ես հավատում եմ, որ երբ Դարչինյանը ձեռնոցները վայր դնի, նա կլինի բռնցքամարտի Փառքի սրահի առաջին թեկնածուն»,-հայտարարել է հայ բռնցքամարտիկի պրոմոուտեր Գերի Շոուն:
Նա նաև հավելել է, որ Դարչինյանը դեռևս բազմաթիվ մենամարտեր է անցկացնելու և բոլոր քաշային կարգերում չեմպիոն դառնալու համար, բռնցքամարտիկների թիվ մեկը մրցակիցը պետք է լինի Դարչինյանը, հաղորդում է box-club.ru-ն:
Սեպտեմբերի 29-ին Վախթանգ Դարչինյանը երկրորդ կիսաթեթև քաշային կարգում հաղթանակ է տարել լուիս Օռլանդո Դել Վալյեի նկամամբ և նվաճել NABF թափուր տիտղոսը:

"Вик Дарчинян показал всем, что до сих пор может драться на высшем уровне. В течение своей удивительной карьеры он встречался с самыми сильными соперниками, какие только были на его пути. Я верю, что когда Дарчинян повесит перчатки на гвоздь, он будет первым кандидатом в Зал славы бокса",- заявил промоутер армянского боксера Гэри Шоу.
Он так же добавил, что Дарчиняну предстоит провести еще много боев и верит, что он должен быть первым в списке соперников для чемпионов по всем версиям, передает box-club.ru.
Вахтанг Дарчинян 29 сентября во втором полулегком весе одержал победу над Луисом Орландо Дель Валле (Пуерто- Рико) и завоевал вакантный титул NABF.