5 Հոկտեմբեր 2012 - 13:06 AMT
Իտալիայի հավաքականի մարզիչ Չեզարե Պրանդելին պատմել է, որ «Յուվենտուսի» կիսապաշտպան Անդրեա Պիրլոն պետք է ինքնուրույն որոշում ընդունի այն մասին, թե կշարունակի արդյոք հանդես գալ ազգային թիմում:
«Ես վերջերս խոսակցություն եմ ունեցել նրա հետ և զգացել եմ, որ նա դեռ ցանկություն ունի հանդես գալ ազգային թիմում: Նա ցանկանում է հանդես գալ 2014-ի աշխարհի առաջնությունում և այդ դեպքում նա մեզ համար կարևոր խաղացող կլինի»,- Պրանդելիի խոսքերը հաղորդում է Eurosport-ը:
Մարզչի խոսքով, նրանք ապագայի համար պետք է երիտասարդացնեն կազմը և պլան մշակեն. «Դուք չեք կարող չմտածել փոփոխությունների մասին աշխարհի առաջնության ճանապարհին»:
Հոկտեմբերի 12-ին Իտալիայի հավաքականը Երևանում «Հրազդան» մարզադաշտում կհանդիպի Հայաստանի հավաքական հետ: 2014-ի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի B խմբում իտալական թիմը չորս միավորով զբաղեցնում է առաջին տեղը, իսկ Հայաստանը` երրորդ:

Наставник сборной Италии Чезаре Пранделли рассказал, что хавбек “Ювентуса” Андреа Пирло должен самостоятельно принять решение о том, будет ли он продолжать выступление в национальной команде.
“У меня недавно был с ним разговор, и я почувствовал, что желание выступать за национальную команду у него еще есть. Он хочет сыграть на ЧМ-2014, и в таком случае, он будет для нас важным игроком”,- слова Пранделли передает Eurosport.
По словам тренера, у них есть необходимость омоложения состава и формирования плана на будущее: “Вы не можете не думать об изменениях на протяжении такого длинного пути к чемпионату мира”
12 октября сборная Италии в Ереване на стадионе “Раздан” встретится со сборной Армении. В группе B отборочного этапа ЧМ-2014 итальянская команда с четырьмя очками занимает первое место, а Армения с тремя очками на третьем месте.