FIFA-ն որոշել է որակազրկել Բուլղարիայի հավաքականի պաշտպան Վեսելին Մինևին 2 խաղով՝ Հայաստանի հետ հանդիպման ժամանակ հայ ֆուտբոլիստների հետ կռվի բռնվելու համար:
Խաղը տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 11-ին Բուլղարիայում ԱԱ-2014 թվականի ընտրական փուլի շրջանակում և ավարտվել է 1:0 հաշվով հօգուտ Բուլղարիայի:
Մինևը նաև 6 500 դոլար տուգանք կվճարի, հայտնում է Բուլղարիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան: Վեսելին Մինևը չի մասնակցի Դանիայի և Չեխիայի հետ խաղերին:
B խմբում Բուլղարիան ունի 4 միավոր և զբազեցնում է 2-րդ հորիզոնականը: Իտալիան նույնպես 4 միավորով գլխավորում է աղյուսակը, իսկ Հայաստանը 3 միավորով երրորդ տեղում է:

FIFA приняла решение дисквалифицировать защитника сборной Болгарии Веселина Минева на две игры из-за участия в драке во время матча со сборной Армении.
Этот матч прошел 11 сентября в Болгарии в рамках отборочного этапа чемпионата мира и завершился со счетом 1:0 в пользу Болгарии.
Левый защитник так же оплатит штраф в размере 6500 долларов, передает федерация футбола Болгарии. Минев пропустит встречи со сборными Дании и Чехии.
В группе В Болгария имеет четыре очков и занимает второе место, Италия тоже имеет столько очков и возглавляет таблицу, а Армения с тремя очками на третьем месте.