ԱԻԲԱ բռնցքամարտի երիտասարդների 2012 թվականի աշխարհի առաջնությունը անցկացվելու է Երևանում, այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայից:
Առաջնությունը նախատեսված էր անցկացնել Թայլանդում, սակայն վերջինս հրաժարվեց այն իր երկրում անցկացնելու գաղափարից:
Բռնցքամարտի Միջազգային Ասոցիացիայի առաջարկ-հայտարարությանն արձագանքել է Հայաստանը` ի դեմս ՀՀ Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանի և Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Արման Մուրադյանի: Եվ նոյեմբերի 25-ից դեկտեմբերի 8-ը Երևանը կհյուրընկալի առաջնության մասնակիցներին: Պատվիրակությունները Երևան կժամանեն նոյեմբերի 25-27-ը: Նոյեմբերի 28-ին տեղի կունենա բացման հանդիսավոր արարողությունը, իսկ մրցումներն կմեկնարկեն նոյեմբերի 29-ին:
ԱԻԲԱ բռնցքամարտի երիտասարդների աշխարհի առաջնությունն անցկացվում է երկու տարին մեկ անգամ, որի մասնակիցները 17-18 տարեկան երիտասարդ բռնցքամարտիկներն են` 10 քաշային կարգերում: Մարզիկները կմենամարտեն 46-49կգ, 52կգ, 56կգ, 60կգ, 64կգ, 69կգ, 75կգ, 81կգ, 91կգ, +91կգ քաշային կարգերում: Այս պահի դրությամբ հայտ ներկայացրած երկրների թիվը 16-ն է:

9 Октябрь 2012 - 08:51 AMT
Молодежный чемпионат мира по боксу Международной ассоциации любительского бокса (AIBA) будет проведен в Ереване, об этом PanARMENIAN.Net сообщают в Федерации бокса Армении.
Чемпионат решено было проводить в Таиланде, однако страна отказалась от идеи проведения спортивного мероприятия на ее территории.
На предложение–объявление Международной ассоциации AIBA откликнулась Армения в лице министра спорта и по делам молодежи РА Грачии Ростомяна и председателя Федерации бокса Армении Армана Мурадяна. И с 25 ноября по 8 декабря Армению посетят участники чемпионата. Делегации прибудут в Ереван 25-27 ноября. 28 ноября состоится торжественная церемония открытия, а соревнования стартуют 29 ноября.
Молодежный чемпионат мира по боксу Международной ассоциации любительского бокса (AIBA) проводится раз в два года, его участники – молодые боксеры в возрасте 17-18 лет в 10 весовых категориях: 46-49 кг, 52 кг, 56 кг, 60 кг, 64 кг 69 кг, 75 кг, 81 кг, 91 кг, +91 кг.