10 Հոկտեմբեր 2012 - 08:11 AMT
ՈՒԵՖԱ-ի «Բարձրագույն գործադիր ծրագրի» Կլոր սեղանի շրջանակներում Երևան այցելած ՈՒԵՖԱ-ի նախագահ Միշել Պլատինին անդրադառնալով երևանյան հանդիպմանն ասել է.«Առաջին անգամ է, որ ես մասնակցում եմ այս ծրագրի Կլոր սեղանին և կարծում եմ այն լավ էր կազմակերպված: Այս միջոցառումը թույլ է տալիս խոսք տալ նաև ֆեդերացիաների նախագահներին և լսել նրանց կարծիքներն ու առաջարկները:
Ընդհանուր առմամբ գոհ եմ հանդիպումից: Մենք մի քանի այսպիսի միջոցառումներ ենք կազմակերպում: Դրանցում առայժմ ուղղակի խոսակցություններ են, զրույցներ: Ես աշխատանքային այցով չեմ եկել: Մեկնելու եմ նաև Կենտրոնական Ասիայի երկրներ: Եկել եմ ուղղակի հանդիպելու ընկերոջս`Ռուբեն Հայրապետյանին»:
Ա ընդգծել է, որ իրենք խոսել ենք EURO-2020 ծրագրի, մրցավարության և հեռուստաընկերությունների իրավունքների կենտրոնացման մասին:
«Ես սիրում եմ մարդկանց: Ես որևէ երկրի սիրահար չեմ, բայց սիրում եմ մարդկային արժեքները և Երևանում եմ դրանց համար»,- ավելացրել է Պլատինին:

Приехавший в Ереван в рамках круглого стола “Высшей исполнительной программы” УЕФА председатель УЕФА Мишель Платини, относительно ереванской встречи сказал:
“Я впервые принимаю участие в круглом столе данной программы. Это мероприятие позволяет также предоставить слово председателям федераций, выслушать их мнения и предложения. В общем, я доволен встречей. Мы организуем несколько подобных мероприятий. Однако все это пока лишь на уровне разговоров. Я приехал в Армению не с рабочим визитом. Я также собираюсь посетить страны Центральной Азии. Я приехал просто встретиться со своим другом Рубеном Айрапетяном”.
Мишель Платини подчеркнул, что они говорили о программе EURO-2020, судействе, а также о централизации прав телекомпаний.
“Я люблю людей. Я не влюблен в какую-то отдельную страну, но я – за общечеловеческие ценности и именно по этой причине сейчас нахожусь в Ереване”, – добавил Платини.