11 Հոկտեմբեր 2012 - 09:31 AMT
Ֆրանսիայի առաջին տիկին Վալերի Տրիերվեյլերը, որն Օլանդի քաղաքացիական կինն է, դավաճանել է նրան հայտնի քաղաքական գործիչ, Նիկոլյա Սարկոզիի մերձակա օգնական ֆրանսահայ Պատրիկ Դեվեջյանի հետ: Այդ մասին հայտնում են արտերկրի ԶԼՄ-ները, «La Frondeuse» գրքի վրա հղումով, որտեղ հրապարակված են այդ սիրավեպի մանրամասները:
Նշվում է, որ այն ժամանակ Տրիերվեյլերը ամուսնացած էր, իսկ նրա սիրեկան Օլանդը ամուսնացած էր սոցիալիստների առաջնորդ Սեգոլեն Ռուայալի հետ, որը նրա չորս երեխաների մայրն է:
Լրագրողներին հայտնի է դարձել նաև, որ Տրիերվեյլերը խնդրել է Դեվեջյանին ամուսնալուծվել կնոջից, որի հետ նա ապրել է շուրջ 30 տարի, սակայն վերջինս հրաժարվել է, որից հետո նրա «ամուսնական ձգտումները կենտրոնացել են Օլանդի վրա»:
Հետաքրքրական է, որ ինչպես Օլանդը, այնպես էլ Դեվեջյանը գիտեին, որ կիսում են անկողինը նույն կնոջ հետ, սակայն «մեծ հարգանք» էին տածում միմյանց նկատմամբ:
Քրիստոֆ Ժակուբիսինի և Ալիկս Բուայեի գիրքը, որտեղ նկարագրված է այս սիրային պատմությունը, վաճառքի կհանվի այսօր՝ հոկտեմբերի 11-ին: Ինչպես հայտնի է դարձել, Տրիերվեյլերը մտադիր է հայց ներկայացնել գրքի հեղինակների դեմ, հայտնում է Newsru.co.il.-ը:
Նշենք, որ այն բանից հետո, երբ հայտնի դարձավ, որ Ֆրանսիայի նախագահի ընտրություններում հաղթել է Ֆրանսուա Օլանդը, ԶԼՄ-ները սկսեցին ակտիվորեն քննարկել այն փաստը, որ առաջին տիկին դարձավ Paris Match-ի 47-ամյա լրագրողուհի Վալերի Տրիերվեյլերը, երկու անգամ ամուսնալուծված միայնակ մայրը, որը պաշտոնական ամուսնություն չի կնքել նախագահի հետ: Օլանդի սիրուհին դարձավ պատմության մեջ առաջին չամուսնացած կինը, որը Ելիսեյան պալատ մտավ նախագահի տիկնոջ իրավունքով: Վալերի Տրիերվեյլերը մամուլում ստացավ հեգնական «Ռոտվեյլեր» անունը, երբ ապտակեց իր գործընկերներից մեկին, որի արտահայտությունը այժմյան առաջին տիկինը համարեց «սեքսիստական»: Տրիերվեյլերն ու Օլանդը ծանոթացել են 23 տարի առաջ, երբ ապագա առաջին տիկինը լրագրող էր, իսկ նախագահը՝ բավականին մեծ ընտանիքի հայր և ամուսին:

11 Октябрь 2012 - 09:04 AMT
Первая леди Франции Валери Триервейлер, гражданская жена президента Франсуа Олланда, изменяла ему с Патриком Деведжяном, известным французским политическим деятелем армянского происхождения, ближайшим помощником Николя Саркози. Об этом сообщают зарубежные СМИ со ссылкой на книгу "La Frondeuse", где опубликованы подробности этого романа.
Отмечается, что в тот период Триервейлер была замужем, а ее любовник Олланд – женат на лидере социалистов Сеголен Руайяль, матери его четверых детей.
Журналистам стало также известно, что Триервейлер просила Деведжяна развестись с женой, с которой тот прожил более 30 лет, но тот отказал, после чего "ее матримониальные устремления сосредоточились на Олланде". Любопытно, что как Олланд, так и Деведжян знали о том, что делят постель с одной и той же женщиной, однако относились друг к другу "с большим уважением".
Книга Кристофа Жакубисина и Аликс Буйаге, в которой описана история этого любовного треугольника, появится на прилавках магазинов сегодня, 11 октября. Как стало известно, Триервейлер намерена подать иск на авторов книги, сообщает Newsru.co.il.
Отметим, что после того, как стало известно о победе на президентских выборах во Франции социалиста Франсуа Олланда, СМИ активно обсуждали тот факт, что первой леди страны стала 47-летняя журналистка французского еженедельного журнала новостей "Paris Match" Валери Триервейлер, дважды разведенная мать-одиночка, которая не вступала с новоявленным президентом в официальный брак. Любовница Олланда стала первой в истории незамужней женщиной, которая вошла в Елисейский дворец на правах супруги президента. Валери Триервейлер получила в прессе насмешливое прозвище "Ротвейлер" после того, как дала пощечину одному из своих коллег, чье высказывание нынешняя первая леди сочла "сексистским". Триервейлер и Олланд познакомились 23 года тому назад, когда будущая первая леди была репортером, а президент – мужем и отцом довольно большого семейства.