11 Հոկտեմբեր 2012 - 09:35 AMT
Հայաստանի ազգային թիմի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը Իտալիայի դեմ խաղի հիմնական կազմի առումով միայն մեկ դիրքում չի կողմնորոշվել:
«Մենք այսօր էլ մեկ մարզում ունենք, և արդեն երեկոյան ես կիմանամ նաև, թե ով է խաղալու այդ դիրքում»,- ասաց նա:
Մարզիչը խոստովանեց, որ Իտալիայի դեմ խաղում կարևոր է լավ ու գրագետ խաղը, ինչն էլ կբերի արդյունքի:
«Հոկտեմբերի 9-ին և 10-ին մենք մարզում ենք անցկացրել «Հրազդանում» և այն ոչնչով չի տարբերվում Հանրապետականից:
Նույն խոտածածկի որակն է, և հույս ունեմ, որ բոլոր այն մարդիկ, ովքեր մեզ երկրպագում էին Հանրապետականում, կլինեն նաև այստեղ: Ես համոզված եմ, որ մեզ հետ կլինեն նաև հազարավոր երկրպագուներ Հայաստանի տարբեր քաղաքներից ու սփյուռքից»,- ավելցրեց Մինասյանը:
Ըստ մարզչի, վերջին խաղերում Հայաստանի հավաքականի մոտ ավելի լավ ստացվում էր պաշտպանությունը, քան հարձակումը:
Հիմա անհրաժեշտ է բալանս ստեղծել. «Վերջին երկու խաղերը` Մալթայի և Բուլղարիայի դեմ, մեզ մտածելու տեղիք տվեցին:
Միգուցե մենք հիմա ցույց չենք տալիս այն խաղը, որը կար Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակում, հիմա մենք պետք է անենք ամեն ինչ, որպեսզի լավ և գրավիչ խաղ ցույց տանք»:
Հայաստան-Իտալիա աշխարհի առաջնության ընտրական հանդիպումը կկայանա հոկտեմբերի 12-ին Երևանի «Հրազդան» մարզադաշտում: Խաղի սկիզբը ժամը 21:00 է:

Главный тренер национальной сборной Армении по футболу Вардан Минасян в матче против сборной Италии в вопросе основного состава команды в одной позиции еще не успел определиться.
“У нас и сегодня еще есть одна тренировка, и я уже сегодня решу, кто будет играть в данной позиции”, – сказал он.
Тренер признался, что в матче против сборной Италии самое главное – это качественная и грамотная игра, только это может принести положительный результат.
“9 и 10 октября мы провели тренировки на стадионе “Раздан”, он ничем не отличается от Республиканского. То же качество травяного покрова, и я надеюсь, все, кто болел за нас на Республиканском стадионе, придут и сюда. Я убежден, что за нас будут болеть и многие тысячи болельщиков из разных городов Армении и диаспоры”, – добавил Минасян.
По словам тренера, в последних встречах сборной Армении лучше удавалось играть в защите, нежели в нападении. Сейчас же необходимо создать баланс: “Последние две встречи с командами Мальты и Болгарии заставили нас о многом задуматься. Может, мы сейчас и не демонстрируем ту игру, которая была в отборочном турнире чемпионата Европы, однако сейчас мы должны сделать все возможное, чтобы показать хорошую и захватывающую игру”.