11 Հոկտեմբեր 2012 - 10:37 AMT
Օլիմպիադայի մասնակիցները կգտնվեն լավագույն պայմաններում նախորդ ձմեռային Օլիմպիական խաղերի համեմատ, հայտարարել է Միջազգային Օլիմպիական կոմիտեի համակարգող հանձնաժողովի նախագահ Ժան Կլոդ Կիլլին:
ՄՕԿ համակարգող հանձնաժողովը ժամանել է Սոչի 8-րդ աշխատանքային այցով, որը տևել է հոկտեմբերի 9-11-ը, հաղորդում է rsport.ru-ն:
«Երեք օրերի ընթացքում մենք մանրամասն զննել ենք Օլիմպիական խաղերին Սոչիի նախապատրաստությունը: Ես կարող եմ նշել զգալի առաջընթաց օբյեկտների շինարարությունում: Մենք այցելել ենք երկաթուղային հանգույց, ցատկահարթակ, սահնակային-բոբսլեյի ուղի: Իհարկե, դեռ շատ անելիքներ կան, բայց ես համոզված եմ, որ ամեն ինչ հիանալի կլինի: Մենք նաև դիտարկել ենք ծառայության հարցերը, այս ուղղությամբ անթերի աշխատանք է կատարվել: Մարզիկները կգտնվեն հիանալի պայմաններում: Իմ կարծիքով, այլ ձմեռային օլիմպիական խաղերի համեմատ դրանք կլինեն լավագույն պայմաններ, այստեղ միմյանց մոտ գտնվում են երեք օլիմպիական գյուղեր»,- ասել է Կիլլին մամլո ասուլիսում:
Նա նշել է, որ այս սեզոնում Սոչին կընդունի 20 թեստային մրցումներ, դրանք ցույց կտան, թե որքանով է քաղաքը պատրաստ խաղերին. «Մենք ներկա կլինենք այդ բոլոր մրցումներին և կաջակցենք: Մենք դեռ մեծ խնդիր ունենք անձնակազմ հավաքելու ուղղությամբ, պետք են հազարավոր մարդիկ: Եթե մենք գտնենք լավ մարդկանց, մենք հաջողության կհասնենք»,- ասել է Կիլլին:

Участники Олимпиады в Сочи будут находиться в лучших условиях по сравнению с теми, что были на других зимних Олимпийских играх, заявил председатель координационной комиссии Международного олимпийского комитета Жан-Клод Килли.
Координационная комиссия МОК посетила Сочи с 8-м рабочим визитом, который продолжался с 9 по 11 октября, передает rsport.ru.
“В течение трех дней мы детально рассмотрели подготовку Сочи к Олимпийским играм. Я могу отметить значительный прогресс в строительстве объектов. Мы посетили железнодорожный узел, трамплин для прыжков, санно-бобслейную трассу. Конечно, еще многое предстоит сделать, но я уверен, что все будет отлично. Также мы рассмотрели вопросы сервиса, работа в этом плане проведена безукоризненная. Спортсмены будут находиться в великолепных условиях. На мой взгляд, это будут лучшие условия по сравнению с другими зимними олимпийскими играми, здесь в непосредственной близости друг от друга находятся три олимпийские деревни”, – сказал Килли на пресс-конференции.
Он отметил, что в этом сезоне Сочи примет 20 тестовых соревнований, они покажут, насколько город готов к играм: “Мы будем присутствовать на всех этих соревнованиях и оказывать поддержку. Нам еще предстоит большая задача по набору персонала, нужны десятки тысяч человек. Если мы найдем хороших людей, мы добьемся успеха”, – добавил Килли.