Առաջիկայում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մտադիր չէ այցելել Երևան: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հայտնել Կրեմլի մամլո ծառայությունում: «Մենք տեղեկատվություն չունենք այն մասին, որ Վլադիմիր Պուտինը առաջիկայում Երևան է մեկնելու»,-ասել են մամլո ծառայությունում:
«Հայկական ժամանակ» թերթը, իրազեկ աղբյուրների վրա հղումով, հայտնել է, որ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի այցը Հայաստան տեղի կունենա կամ հոկտեմբերի վերջում, կամ նոյեմբերի սկզբին:
Ինչպես գրել էր թերթը, Պուտինը պետք է Հայաստան ժամաներ սեպտեմբերին ՀԱՊԿ զորավարժություններին մասնակցելու նպատակով: Հայաստանում ՌԴ դեսպանը զորավարժություններից մի քանի օր անց հայտարարեց, որ Պուտինի այցը Հայաստան դեռ օրակարգում է: Ներկայումս դիվանագիտական ուղիներով քննարկվում է հոկտեմբերի վերջում, կամ նոյեմբերի սկզբին այցի կազմակերպման հարցը:
Ըստ թերթի աղբյուրների, ՌԴ նախագահի պատվիրակության կազմում Հայաստան կժամանի նաև Երևանի նախկին քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը, որն այժմ Ռուսաստանի խոշորագույն բանկերից մեկի՝ «Գազպրոմբանկի» նախագահի առաջին տեղակալն է:

В ближайшее время президент России Владимир Путин не собирается с визитом в Ереван. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе Кремля. “У нас нет информации о том, что президент Владимир Владимирович Путин поедет в Ереван в ближайшей перспективе”, – сказали в пресс-службе.
Газета “Айкакан жаманак” со ссылкой на информированные источники сообщила, что визит президента России Владимира Путина в Армению состоится либо в конце октября, либо в начале ноября.
Как передает газета, Путин должен был приехать в Армению в сентябре для участия в военных учениях ОДКБ. Посол России в Армении спустя несколько дней после военных учений заявил, что визит Путина в Армению все еще в повестке. В настоящее время по дипломатическим каналам обсуждается вопрос об организации визита либо в конце октября, либо в начале ноября.
Согласно источникам газеты, в составе делегации президента России в Армению прибудет бывший мэр Еревана Карен Карапетян, который сейчас является первым заместителем председателя одного из крупнейших банков России “Газпромбанка”.