12 Հոկտեմբեր 2012 - 19:25 AMT
Հայաստան- Իտալիա խաղի ավարտից (1:3) հետո Իտալիայի գլխավոր մարզիչ Չեզարե Պրանդելլին նշեց, որ կար անհանգստություն, բայց իրենց մոտ հաղթելու ցանկությունը մեծ էր:
“Մեր թիմը գնաց առաջ ու հաղթեց, ու այդպես էլ պետք է լիներ”,- նշեց Պրանդելլին:
Մարզիչը խոստովանեց, որ Հայաստանի հավաքականը շատ լավ թիմ է, ու ֆուտբոլիստները լավ են վարվում գնդակի հետ. “Սա իրոք մեզ համար դժվար փորձություն էր, քանի որ հայերը շատ ագրեսիվ ու լավ գործեցին: Ֆուտբոլիստները հետաքրքիր են խաղում ու ստիպեցին մեզ ավելի ուշադիր ու լարված խաղալ”:
Պրանդելլին ավելացրեց, որ իրենք պատրաստել էին խաղացողներին, որպեսզի նրանք կարողանային հարմարվել հայաստանյան կլիմայական պայմաններին:
“Ես իմ տղաների խաղից գոհ եմ, ու նրանք ինչ կարող էին` արել են: Պետք է աշխատենք կիսապաշտպանական գծի վրա ու ակտիվություն ավելացնենք:Հայերի հետ խաղը մեզ իրոք շատ հոգնեցրեց”,- ընդգծեց նա:

12 Октябрь 2012 - 19:38 AMT
После матча Армения-Италия, завершившегося со счетом 1:3, тренер итальянской сборной Чезаре Пранделли отметил, что испытывал некоторое беспокойство, одна стремление победить было велико. «Наша команда пошла вперед и победила, так и должно было быть», – сказал он.
Он признался, что сборная Армении – хорошая команда, футболисты хорошо владеет мячом: «Эта игра действительно стала для нас тяжелым испытанием, так армяне действовали очень хорошо и агрессивно. Армянские футболисты играли очень интересно и заставили нас играть более внимательно и напряженно».
Пранделли добавил, что они подготовили игроков сборной Италии, чтобы те смогли быстро привыкнуть к климатическим условиям Армении. «Я доволен игрой моих парней, они сделали все, что могли. Мы должны поработать над линией полузащиты и добавить активности. Мы на самом деле серьезно устали от игры с армянами», – сказал он.