Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում ընթացող սամբոյի պատանիների, աղջիկների և երիտասարդների աշխարհի առաջնության մրցումային առաջին օրը մրցագորգ են դուրս եկել 7 հայ մարզիկներ, որոնցից 5 դարձել են մեդալակիր: Բրոնզե մեդալներ են նվաճել 75 կգ քաշային Մինաս Մադոյանն ու 48 կգ քաշային Լենդրուշ Զատիկյանը, իսկ Ռոզա Խաչատրյանը (52 կգ), Ջիվան Ղազարյանը (48կգ) և Հովհաննես Ալեքսանյանը (60կգ) պարտվել են միայն եզրափակչում` դառնալով արծաթե մեդալակիրներ:
Հոկտեմբերի 13-ի հանդես կգան ևս յոթ հայ սամբիստներ: Աշխարհի առաջնությունը կավարտվի հոկտեմբերի 14-ին, PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայից:

13 Октябрь 2012 - 09:03 AMT
Армянские спортсмены на Молодежном чемпионате мира по самбо завоевали 3 серебряные и 2 бронзовые медали
В проходящем в столице Болгарии Софии Молодежном чемпионате мира по самбо в первый же день соревнований выступили 7 армянских спортсменов, 5 из которых завоевали медали.
Бронзовые медали завоевали Минас Мадоян в весовой категории 75 кг и Лендруш Затикян в весовой категории 48 кг. А Роза Хачатрян (52 кг), Дживан Казарян (48 кг) и Ованнес Алексанян (60 кг) проиграли лишь в финале, став бронзовыми призерами.
13 октября в Софии выступят еще семь армянских самбистов. Чемпионат мира завершится 14 октября, сообщают PanARMENIAN.Net в федерации самбо Армении.