Իտալիայի հավաքականի դարպասապահ և ավագ Ջանլուիջի Բուֆֆոնը կարող է բաց թողնել Դանիայի հետ 2014թ աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի խաղը` ազդրի հետ ունեցած խնդիրների պատճառով:
«Նա փոքր խնդիր ունի ձախ ազդրի հետ: Ոչ մի լուրջ բան, սակայն խաղը շուտով է, ուստի նրա մասնակցությունը կասկածի տակ է»,-Իտալիայի հավաքականի բժիշկ Էնրիկո Կաստելլաչչիի խոսքը փոխանցում է ՈւԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը:
Նա նաև հավելել է, որ Հայաստանի հետ խաղը առողջական խնդիրների պատճառով բաց թողած «Մանչեսթեր սիթիի» հարձակվող Մարիո Բալոտելլին, կարող է վերադառնալ հավաքական: Նա արդեն մասնակցել է մարզմանը:
Սեբաստյան Ջովինկոն, ով Հայստանի հետ խաղում վնասվածք էր ստացել, առանձին է մարզվում, սակայն, ամենայն հավանականությամբ, հոկտեմբերի 16-ին կլինի Իտալիայի կազմում:
Ընտրական В խմբում Իտալիան 7 միավորով զբաղեցնում է 1-ին հորիզոնականը, Դանիան 2 միավորով 5-րդն է, Հայաստանը` 3 միավորով զբաղեցնում է 4-րդ հորիզոնականը:

Голкипер и капитан сборной Италии Джанлуиджи Буффон рискует пропустить отборочный матч чемпионата мира 2014 года с Данией из-за проблем с бедром.
“У него небольшая проблема с левой приводящей мышцей левого бедра. Ничего серьезного, но матч очень скоро, поэтому его участие под сомнением", – слова врача сборной Италии Энрико Кастеллаччи передает официальный сайт УЕФА.
Он так же добавил, что нападающий "Манчестер Сити" Марио Балотелли, пропустивший встречу с Арменией (3:1) из-за болезни, может вернуться в строй. Он уже принял участие в тренировке.
Себастьян Джовинко, который в матче с Арменией получил травму, тренируется отдельно, но по всей вероятности, сможет 16 октября быть в составе Италии.
В отборочной группе B Италия с 7 очками занимает первое место, Дания с 2 очками на пятом месте, а Армения с 3 очками опустился на четвертое место.