15 Հոկտեմբեր 2012 - 12:18 AMT
«Շախտյորի» և Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանը «La Stampa» թերթին տված հարցազրույցում խոստովանել է, որ աշխարհի առաջնության ընտրական խաղում Իտալիայի հավաքականի դարպասին գոլ խփելիս իրեն հիանալի է զգացել:
«Մեծ ուրախություն է նման գոլ խփելը: Ափսոս է միայն, որ այդ գոլը բավական չէր, որպեսզի մեր բոլոր երկրպագուներին արդյունքում ուրախություն պարգևենք»,- նշել է ֆուտբոլիստը:
Նա նշել է, որ Իտալիայում կան մեծ ակումբներ, և երկրի առաջնությունը նույնպես հիանալի է: «Յուվենտուսը» հիանալի թիմ է, մենք կարողացել ենք դրանում անձամբ համոզվել է` խաղալով Չեմպիոնների լիգայում: Հնարավոր է, երբևէ կտեղափոխվեմ այնտեղ: Բայց հիմա իմ գլխում մտքեր են միայն այն մասին, թե ինչպես օգնել «Շախտյորին» Չեմպիոնների լիգայում: Ամեն դեպքում, եթե ինչ-որ մեկն ինձանով հետաքրքրված է, նա ստիպված կլինի սկզբից դիմել «Շախտյորին» խաղաշրջանի ավարտին»,- ասել է նա:
Նա խոստովանել է, որ իր նոր ակումբի ընտրության ժամանակ նախապատվություն կտա այն թիմին, որտեղ կկարողանա հանդես գալ հիմնական կազմում:

Футболист “Шахтера” и сборной Армении Генрих Мхитарян в интервью газете “La Stampa” признался, что забив гол в ворота сборной Италии в отборочном матче чемпионата мира, чувствовал себя прекрасно.
“Большая радость, забить такой гол. Жаль только, что этого гола не хватило, чтобы в итоге подарить радость всем нашим болельщикам”,- отметил футболист.
Он отметил, что в Италии есть великие клубы, и чемпионат страны тоже замечательный:
“Ювентус” превосходная команда, мы смогли в этом убедиться лично, сыграв в ЛЧ. Может, когда-нибудь я туда перейду. Но сейчас у меня в голове мысли только о том, как помочь “Шахтеру” в Лиге чемпионов. И все же, если кто-то во мне заинтересован, ему придется сперва обратиться в “Шахтер” в конце сезона”.
Мхитарян признался, что при выборе своего нового клуба отдаст предпочтение той команде, где сможет заиграть.