Իտալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ջանկարլո Աբետեն հավանություն է տվել Իտալիայի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Չեզարե Պրանդելլիի որոշմանը՝ Հայաստանի և Դանիայի հետ ԱԱ-2014 ընտրական փուլի խաղերում Անտոնիո Կասանոյին հավաքականում չընդգրկելու վերաբերյալ:
Կասանոն, որը «Միլանից» տեղափոխվեց «Ինտեր», «Սկուադրա աձուրայի» առանցքային խաղացողներից էր Եվրո-2012-ին: 30-ամյա հարձակվողը, որը հավաքականի կազմում 35 խաղում խփել է 10 գոլ, հաջող է խաղում «Ինտերի» կազմում, սակայն Պրանդելլին ընտրական փուլում դեռ անտեսում է նրան:
«Կասանոյին չկանչելը գլխավոր մարզչի տակտիկական որոշումն է, նա ցանկանում է նոր խաղացողների փորձարկել: Օրինակ, Իսպանիայի հավաքականը կիսով չափ նորացրեց իր կազմը Եվրոպայի առաջնությունում հաղթանակից հետո: Այս պահին մենք անփոխարինելի խաղացողներ չունենք, բացառությամբ «Յուվենտուսի» կիսապաշտպան Անդրեա Պիրլոյի»,-մեջբերում է Աբետեին Football Italia-ն:

Президент Федерации футбола Италии Джанкарло Абете поддержал решение главного тренера сборной Италии Чезаре Пранделли не включать Антонио Кассано в состав команды на отборочные матчи к чемпионату мира-2014 против сборных Армении и Дании.
Кассано, в это межсезонье перебравшийся из “Милана” в “Интер”, был одной из ключевых фигур "Скуадры адзурры" на EURO-2012. 30-летний форвард, в активе которого 10 голов в 35 матчах за сборную, удачно играет за “Интер”, но пока Пранделли игнорирует его в отборочной кампании.
“Невызов Кассано является тактическим решением главного тренера сборной. Он хочет посмотреть на новых игроков. Например, сборная Испании обновила половину своего состава после победы на чемпионате Европы, то же самое сделав и после успеха на чемпионате мира. На данный момент у нас в команде нет незаменимых игроков, за исключением разве что полузащитника “Ювентуса” Андреа Пирло", – цитирует Абете Football Italia.
Свой ближайший матч в отборочном цикле итальянская сборная проведет 16 октября против команды Дании. Сборная Италии лидер группы В с 7 очками.