Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն կոչ է արել իրեն հանձնել «Կրեմլի գավաթ» թենիսի մրցաշարի անցկացումը:
«Ես տեսել եմ «Կրեմլի գավաթը», տրիբունաներում երկու հոգի են: Ես որպես մարզիկ գիտեմ, թե ինչ է նշանակում խաղալ դատարկ տրիբունաների դեպքում»,- ասել է Լուկաշենկոն երեքշաբթի օրը Մինսկում ռուսական ԶԼՄ-ների համար մամլո ասուլիսում:
«Եվ կազմակերպությունը, և մարզիկները լավն են, իսկ տրիբունաները դատարկ, ամոթ է, ազնիվ խոսք: «Կրեմլի գավաթը» մեզ տվեք, կլինի «Բելառուսի Կրեմլի գավաթ»,- ասել է նախագահը:
Նրա կարծիքով, նման խոշոր մարզական մրցումներին պետք է հրավիրել մարդկանց, այդ թվում հրավիրատոմսեր բաժանել աշխատանքային կոլեկտիվներում, հաղորդում է «Ինտերֆաքսը»:

Президент Белоруссии Александр Лукашенко призвал отдать ему проведение теннисного турнира "Кубок Кремля".
"Я посмотрел "Кубок Кремля", на трибунах – два человека. Я как спортсмен знаю, каково это – играть при пустых трибунах", – сказал Лукашенко во вторник в Минске на пресс-конференции для российских региональных СМИ.
"И организация, и спортсмены хорошие, а трибуны пустые, стыдно, честное слово. Отдайте "Кубок Кремля" нам, будет "Кубок Кремля Беларуси", – сказал президент.
По мнению главы Белоруссии, на такие крупные спортивные соревнования следует приглашать людей, в том числе раздавать пригласительные билеты в трудовых коллективах, сообщает «Интерфакс».