12 Ապրիլ 2005 - 07:00 AMT
ԱՊՐԻԼԻ 21-ԻՆ ԹԲԻԼԻՍԻՈՒՄ ՄԵԿՆԱՐԿԵԼՈՒ Է ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՊՐԱՆՔՆԵՐԻ ԵՎ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ «ՀԱՅԱՍՏԱՆՆ ԱՅՍՕՐ. ԷԿՍՊՕ-2005» ԱՌԱՋԻՆ ՑՈՒՑԱՀԱՆԴԵՍԸ
Ապրիլի 21-23-ը Թբիլիսիում կմեկնարկի հայկական ապրանքների եւ ծառայությունների «Հայաստանն այսօր«ԷԿՍՊՕ-2005» առաջին ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսին մասնակցելու հայտեր ներկայացրել են 45 հայկական կազմակերպություններ: էքսպոզիցիայում կներկայացվեն հայրենական պարենամթերքներ ու խմիչքներ, հաստոցաշինության, քարամշակման արդյունաբերության արտադրանքը, էլեկտրատեխնիկա, էլեկտրոնիկա, շինանյութեր, ներկեր եւ լաքեր, ուղեւորա- եւ բեռնափոխադրման ծառայություններ, զբոսաշրջիկություն: Էքսպոզիցիան զբաղեցնում է 450 մետր քառակուսի տարածք: Ցուցահանդեսի հիմնական նպատակը հայրենական ապրանքների եւ ծառայությունների արտահանման հնարավորությունների ընդլայնումն է, վրացի գործարարների հետ փոխշահավետ համագործակցության հաստատումը, տեղի հայ համայնքի հետ կապերի ամրապնդումը:

12 Апрель 2005 - 07:00 AMT
21-го апреля в Тбилиси стартует первая выставка армянских товаров и услуг “Армения сегодня: ЭКСПО-2005”
21-23 апреля в Тбилиси состоится первая выставка армянских товаров и услуг “Армения сегодня: ЭКСПО-2005”. Заявки на участие в ней представили 45 армянских организаций. В экспозиции будут представлены отечественные продовольственные товары и напитки, продукция станкостроения, камнеобрабатывающей промышленности, электротехника и электроника, стройматериалы, краски и лаки, услуги по пассажиро- и грузоперевозкам, туризм. Экспозиция занимает площадь в 450 кв.м. Основная цель выставки – расширить экспортные возможности отечественных товаров и услуг, установить взаимовыгодное сотрудничество с грузинскими предпринимателями, укрепить связи с местной армянской общиной.