Ֆրանսիական ՊՍԺ-ի և Շվեդիայի հավաքականի հարձակվող Զլատան Իբրահիմովիչը դարձել է Golden Foot մրցանակի հաղթող, որը հանձնվում է 29 տարեկանից բարձր ֆուտբոլիստներին:
31-ամյա Իբրահիմովիչից բացի 2012-ին Golden Foot-ին հավակնում էին Թուրինի «Յուվենտուսի» 33-ամյա կիսապաշտպան Անդրեա Պիրլոն, «Չելսիի» նախկին 34-ամյա հարձակվող Դիդյե Դրոգբան և «Ռեալի» նախկին հարձակվող 35-ամյա Ռաուլը: Իբրահիմովիչը եզակի ձեռքբերումներ ունի` 8 խաղաշրջան շարունակ նա դարձել է երկրի չեմպիոն, որտեղ նա խաղացել է (2004-2011թթ.): Նա հաղթանակ է տարել Շվեդիայի առաջնությունում «Մալմայի» հետ, Նիդերլանդներում` «Այաքսի» հետ, Իտալիայում` «Յուվենտուսի», «Ինտերի» և «Միլանի» հետ, Իսպանիայում` «Բարսելոնայի» հետ խաղերում:
Իբրահիմովիչը դարձել է Golden Foot 10-րդ հաղթողը: Ավելի վաղ մրցանակ են ստացել Ռոբերտո Բաջոն, Պավել Նեդվեդը, Անդրեյ Շևչենկոն, Ռոնալդոն, Ալեսանդրո դել Պյերոն, Ռոբերտո Կառլոսը, Ֆրանչեսկո Տոտին և Ռայան Գիգզը, հաղորդում է Lenta.ru-ն:

Нападающий французского ПСЖ и сборной Швеции по футболу Златан Ибрагимович стал обладателем премии Golden Foot, вручаемой выдающимся футболистам возрастом старше 29 лет.
Помимо 31-летнего Ибрагимовича в 2012 году на Golden Foot претендовали 33-летний полузащитник туринского "Ювентуса" Андреа Пирло, бывший нападающий “Челси” 34-летний Дидье Дрогба и бывший форвард "Реала" 35-летний Рауль.
Ибрагимович является обладателем уникального достижения – в течение восьми сезонов подряд он становился чемпионом страны, в которой на тот момент играл (2004-2011). Он выигрывал чемпионат Швеции с "Мальме", Нидерландов – с "Аяксом", Италии – с "Ювентусом", "Интером" и "Миланом", Испании – с “Барселоной”.
Ибрагимович стал десятым обладателем Golden Foot. Ранее награду получали Роберто Баджо, Павел Недвед, Андрей Шевченко, Ронаддо, Алессандро дель Пьеро, Роберто Карлос, Рональдиньо, Франческо Тотти и Райан Гиггз, сообщает lenta.ru.