Հայտնի են բոլոր 64 մասնակիցների անուններն, ովքեր նոյեմբերի 10-ից դեկտեմբերի 2-ը Խանտի Մանսիյսկում կմասնակցեն շախմատի աշխարհի կանանց առաջնությանը;
Առաջնությանը, որը կանցնի նոկաուտ համակարգով, կմասնակցեն նաև Հայաստանի ներկայացուցիչներ Էլինա Դանիելյանն ու Լիլիթ Մկրտչյանը, ինչպես նաև Տաթեև Աբրահամյանն ԱՄՆ-ից:
64 շախմատիստուհիներն աշխարհի 33 երկրներից պետք է հաղթահարեն 5 տուր, որից յուրաքանչյուրը բաղկացած է երկու խաղից: Վերջին վեցերորդ ռաունդը կազմված է չորս խաղից: Մրցումների մրցանակային ֆոնդը կազմում է 450 000 դոլար:
Հաջորդ տարի այս մրցաշարի հաղթողը կհանդիպի ՖԻԴԵ-ի Գրան պրիի 2011-2012 ցիկլի հաղթողի հետ՝ վիճարկելով կանանց շրջանում շախմատի աշխարհի չեմպիոնի կոչումը, հայտնում է առաջնության պաշտոնական կայքը:

18 Октябрь 2012 - 12:55 AMT
Известны имена всех 64 участниц, которые с 10 ноября по 2 декабря 2012 года в Ханты-Мансийске сыграют на чемпионате мира по шахматам среди женщин.
В чемпионате, который пройдет по системе нокаут, выступят так же представители Армении Элина Даниелян и Лилит Мкртчян и Татев Абраамян (США).
64 спортсменкам из 33 стран мира самых высоких категорий предстоит преодолеть пять туров, каждый из которых состоит из двух игр. Последний шестой раунд состоит из четырех игр. Призовой фонд соревнований составит 450 000 долларов.
В следующем году победительницу предстоящего турнира ожидает встреча с обладательницей Гран При ФИДЕ цикла 2011-2012, в которой они сразятся за титул чемпиона мира среди женщин, передает официальный сайт чемпионата.