19 Հոկտեմբեր 2012 - 16:22 AMT
Այսօր Բեյրութում որոտացած պայթյունի արդյունքում վիրավորվել է հայ երեխա: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդeլ է «Ազդակ» պարբերականի գլխավոր խմբագիր Շահան Քանդահարյանը: Նրա խոսքով, ավելի ուշ կլինեն ավելի մանրամասն տվյալներ: Քանդահարյանն ընդգծել է, որ կա նաև տեղեկություն այն մասին, որ նա, ով գործի է դրել պայթուցիկ սարքը, ևս զոհվել է պայթյունի ընթացքում:
Արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը PanARMENIAN.Net ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց, որ Բեյրութում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհերի և վիրավերների թվում հայերի առկայության մասին տեղեկությունները ճշտվում են:
Բեյրութի քրիստոնեական թաղամասում անհայտ անձիք ավտոմեքենա են պայթեցրել: Ահաբեկչության զոհ է դարձել առնվազն 8 մարդ: Ավելի քան 90 մարդ վիրավորվել է:
Ահաբեկչական ոչ մի խմբավորում դեռևս իր վրա չի վերցրել պայթյունի պատասխանատվությունը: Իշխանությունները տեղի ունեցածը կապում են հարևան Սիրիայում իրավիճակի թեժացման հետ:

В результате прогремевшего сегодня в Бейруте взрыва ранен 9-летний армянский ребенок. Об этом PanARMENIAN.Net сообщил главный редактор бейрутской газеты «Аздак» Шаан Кандахарян. По его словам, позже он представит более точные сведения.
Кандахарян также отметил, что есть информация о том, что непосредственно приведший взрывное устройство в действие погиб в результате взрыва.
Ранее пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян заявил корреспонденту PanARMENIAN.Net, что Министерство на данный момент уточняет, есть ли армяне среди жертв взрыва.
В христианском квартале Бейруте неизвестные взорвали автомобиль. Жертвами теракта стали, по меньшей мере, восемь человек. Еще около девяноста человек получили ранения.
Пока ни одна организация не взяла на себя ответственность за теракт, однако местные чиновники связывают произошедшее с накаленной обстановкой в соседней Сирии.