Բրիտանական կառավարությունը հայտարարել է, որ Լոնդոնի Օլիմպիադայի անցկացման ծախսերը կազմել են 400 մլն ֆունտ, ինչն ավելի քիչ է, քան սպասվում էր:
Խաղերի հետ կապված բոլոր նախագծերի վրա ծախսված վերջնական գումարը կազմել է 8 մլրդ 921 մլն ֆունտ, այն դեպքում, երբ բյուջեով նախատեսվել է 9 մլրդ 298 մլն ֆունտ:
Խնայողության հաջողվել է հասնել անվտանգության, տրանսպորտի և Օլիմպիադայի ու Պարալիմպիադայի նախատեսվածից քիչ ծախսերի հաշվին: Արդյունքում չնախատեսված ծախսերի չօգտագործված գումարների հետ միասին երկրի կառավարությունը տնտեսել է 480 մլն ֆունտ:
Այդ փողերը կծածկեն օլիմպիական զբոսայգու վերակառուցման հետ կապված ռիսկերը, հաղորդում է sport-express.ru-ն:

Британское правительство заявило, что расходы непосредственно на проведение Олимпиады в Лондоне составили 400 млн фунтов, что меньше, чем ожидалось.
Окончательная же сумма, которая была истрачена на все проекты, связанные с Играми, составила 8 млрд 921 млн фунтов, в то время как в бюджет была заложена сумма 9 млрд 298 млн.
Экономии удалось достичь за счет меньших, чем ожидалось, расходов на безопасность, транспорт и строительство объектов для Олимпиады и Паралимпиады. В результате вместе с неиспользованными деньгами на непредвиденные расходы правительство страны сэкономило 480 млн фунтов.