23 Հոկտեմբեր 2012 - 14:48 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը և Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը հոկտեմբերի 23-ին հետևել են Արցախի արևելյան մասում տեղի ունեցող Պաշտպանության բանակի զորավարժությունների ընթացքին:
Զարավարժությունների ավարտից հետո նախագահները պարգևներ են հանձնել զորավարժությունների ընթացքում աչքի ընկած զինծառայողներին:
Այնուհետև Նախագահները մասնակցել են զորամասերից մեկում նոր զորանոցի բացման արարողությանը:
Նույն օրը ԼՂՀ Պաշտպանության նախարարությունում հայկական երկու հանրապետությունների ղեկավարները մասնակցել են ընդլայնված խորհրդակցությանը` նվիրված զորավարժությունների արդյունքների ամփոփման խնդիրներին, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

23 октября президент Республики Арцах Бако Саакян вместе с президентом Республики Армения Сержем Саргсяном наблюдали за ходом военных учений Армии обороны НКР, проходящих в восточной части Арцаха, сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
После завершения учений президенты вручили награды группе отличившихся военнослужащих.
Затем Серж Саргсян и Бако Саакян приняли участие в церемонии открытия новой казармы в одной из воинских частей.
В тот же день в министерстве обороны НКР руководители двух армянских республик приняли участие в расширенном совещании, посвященном подведению итогов военных учений.