24 Հոկտեմբեր 2012 - 11:54 AMT
«Տուր դը Ֆրանս» հայտնի բազմօրյա հեծանվավազքը, որը 2013-ին տեղի կունենա 100-րդ անգամ, կմեկնարկի հունիսի 29-ին Կորսիկայում և ամբողջությամբ կընթանա Ֆրանսիայի ճանապարհներով:
Վերջին 10 տարիների ընթացքում «Տուր դը Ֆրանսը» տեղի է ունեցել ոչ միայն ֆրանսիական ճանապարհներով, այլ նաև Ֆրանսիային սահմանակից պետությունների տարածքներով:
Բազմօրյա հեծանվավազքի առաջին փուլը կընթանա Պորտո-Վեքիո-Բաստիա ուղղությամբ, որի երկարությունը կկազմի 212 կմ: Ըստ ավանդույթի Տուրը սկիզբ է առնում Փարիզում` Ելիսեյան դաշտերում, հուլիսի 21-ին, հաղորդում է rsport.ru-ն:

24 Октябрь 2012 - 11:37 AMT
Знаменитая многодневная велогонка “Тур де Франс”, которая пройдет в 2013 году в 100-й раз, примет старт 29 июня на Корсике и полностью пройдет по дорогам Франции.
Самая известная многодневная велогонка в последние 10 лет проходила не только по французским дорогам, но и по территории граничащих с Францией государств.
Первый этап веломногодневки будет проложен по маршруту Порто-Веккио – Бастия, а его протяженность составит 212 км. По традиции Тур финиширует в Париже на Елисейских полях 21 июля, сообщает rsport.ru.