Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Ժակ Ռոգեն գտնում է, որ Լենս Արմսթրոնգի շուրջ ծագած սկանդալը հիմք չի տալիս բարձրացնելու հեծանվավազքը Օլիմպիական խաղերի ցանկից հանելու հարցը:
«Ազնիվ չէր լինի պատժել մեծամասնություն կազմող «մաքուր» մարզիկներին, արգելելով UCI մասնակցությունը Օլիմպիական խաղերին»,-ասել է Ռոգեն:
Լոնդոնի Օլիմպիադայում հեծանվավազքում խաղարկվել է պարգևների 18 հավաքածու: Արմսթրոնգը մեղավոր ճանաչվելով հակադոպինգային օրենսդրության խախտման մեջ, ցմահ որակազրկվեց և զրկվեց «Տուր դը Ֆրանսի» հաղթողի 7 տիտղոսներից:

Президент Международного Олимпийкого комитета Жак Рогге считает, что скандал вокруг Лэнса Армстронга не дает оснований поднимать вопрос об исключении велоспорта из программы Олимпийских игр.
"Было бы нечестно покарать подавляющее большинство "чистых" атлетов, отстранив UCI от Олимпийских игр", – сказал Рогге.
На Олимпиаде-2012 в Лондоне было разыграно 18 комплектов наград в велоспорте.
Армстронг был признан виновным в нарушении антидопингового кодекса. Победивший рак американец был дисквалифицирован Международным союзом велосипедистов (UCI) и лишен семи титулов победителя “Тур де Франс”, передает rsport.ru.