25 Հոկտեմբեր 2012 - 08:03 AMT
Դահուկային ֆրիսթայլի և սնոուբորդի ևս մեկ մարզաձև՝ բիգ էյրը, կարող է ներառվել 2018թ Օլիմպիական խաղերի ծրագրում
Որոշ արտասահմանյան ԶԼՄ-ներ հայտնում են, որ հոկտեմբերին Ցյուրիխում կայացած FIS հանձնաժողովների և կոմիտեների նիստում քննարկվել է 2018թ ձմեռային Օլիմպիադայի ծրագրում դահուկային ֆրիսթայլի և սնոուբորդի ևս մեկ մարզաձև հանդիսացող բիգ էյրի ներառման հնարավորությունը:
Այս մասին հաղորդում է ամերիկյան հայտնի ESPN հեռուստաալիքը` հղելով ԱՄՆ-ի սնոուբորդի և դահուկասպորտի Ասոցիացիայի իր աղբյուրներին: Միևնույն ժամանակ Ասոցիացիայի ղեկավարությունը զերծ է մնացել մեկնաբանություններից` միայն հաստատելով հարցի քննարկման փաստը:

25 Октябрь 2012 - 07:11 AMT
Еще одна дисциплина лыжного фристайла и сноуборда – биг-эйр может быть включена в программу Олимпийских игр-2018
После прошедших в октябре в Цюрихе заседаний комитетов и комиссий FIS, некоторые зарубежные СМИ заговорили о том, что там обсуждалась возможность включения в программу зимней Олимпиады 2018 года в корейском Пхенчхане еще одной дисциплины лыжного фристайла и сноуборда – биг-эйра.
Об этом, в частности, сообщает известный американский телеканал ESPN со ссылкой на свои источники в Ассоциации лыжного спорта и сноуборда США. В то же время, руководство Ассоциации от комментариев отказалось, лишь подтвердив сам факт обсуждения вопроса.