25 Հոկտեմբեր 2012 - 08:27 AMT
Բռնցքամարտիկ Միշա Ալոյանը (Ռուսաստան), ով դարձել է Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր մինչև 52 կգ քաշային կարգում, պատմել է, որ նպատակ ունի ելույթ ունենալ 2016-ին Ռիո դե Ժանեյրոյում կայանալիք Օլիմպիադայում:
«Իմ կարիերայում նկատվում է հետաքրքիր վիճակագրություն: Ռուսաստանի մեծահասակների համար առաջին առաջնությունում ես պարտվել եմ եզրափակչում և դարձել արծաթե մեդալակիր: Բայց դրան հաջորդած բոլոր առաջնություններում հաղթանակ եմ տարել: Միլանի աշխարհի առաջնությունում դարձել եմ երրորդը, հաջորդ առաջնությունում` հաղթել: Ստացվում է, որ Ռիո դե Ժանեյրոյի Օլիմպիադայում ես պետք է ոսկի նվաճեմ: Գուշակություն չեմ անի, բայց առավելագույն ջանքերը կգործադրեմ, որպեսզի բարեհաջող անցնեմ ցիկլը և հանդես գամ Օլիմպիադայում»,- ասել է բռնցքամարտիկը:
Նրա խոսքով, երբ վերադարձել է Լոնդոնից, ապա խոստացել է բռնցքամարտում նվաճել ամենաբարձր պարգևը: «Իմ խոսքերը սխալ են մեկնաբանել, գրելով, որ ես խոստացել եմ նվաճել Օլիմպիադայի ոսկե մեդալը: Ես նկատի ունեի, որ եթե մնամ սիրողական բռնցքամարտում, ապա կնվաճեմ Օլիմպիադայի ոսկի, եթե անցեմ պրոֆեսիոնալների շարքը, ապա` աշխարհի չեմպիոնի գոտի»:

25 Октябрь 2012 - 07:44 AMT
Миша Алоян: По моей личной статистике на Олимпиаде в Рио-де-Жанейро я должен завоевать золотую медаль
Российский боксер Миша Алоян, ставший бронзовым призером Олимпийских игр в Лондоне в весовой категории до 52 кг, рассказал, что нацелен на выступление на Олимпиаде 2016 года в Рио-де-Жанейро.
“У меня в карьере наблюдается интересная статистика. На первом взрослом чемпионате России я проиграл в финале и стал серебряным призером. Но все последующие чемпионаты я выиграл. На первом чемпионате мира, как раз в Милане, я стал третьим. На следующем чемпионате мира – победил. Получается, что на Олимпиаде в Рио-де-Жанейро я должен завоевать золото. Загадывать не буду, но приложу максимум усилий, чтобы благополучно пройти цикл и отобраться на Олимпиаду”,- сказал боксер.
По его словам, когда он прилетел из Лондона, то пообещал завоевать в самую высокую награду в боксе. “Мои слова неправильно интерпретировали, написав, что я обещал привезти золотую медаль Олимпиады. А я имел в виду, что если останусь в любителях — то золото Олимпиады, если уйду в профессионалы — то пояс чемпиона мира. Как бы у меня в боксе ни сложилось, буду стараться достигнуть высот”.