26 Հոկտեմբեր 2012 - 09:03 AMT
2014թ. Օլիմպիական խաղերի մասնակիցներին իրավունք կունենան տեղափոխելու միայն էկոլոգիապես մաքուր ավտոբուսները: Նախապատրաստման նման պահանջ է ստորագրել ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը:
Օլիմպիական և Պարալիմպիկ խաղերի երթուղիներում կաշխատեն առնվազն 5 տարվա աշխատանքային փորձ, այդ թվում D կարգի տրանսպորտային միջոցներ վարելու առնվազն 3 տարվա փորձ ունեցող վարորդներ:
Մրցումների մասնակիցներին ու հյուրերին կտեղափոխեն էկոլոգիական 4 և ավելի բարձր կարգին համապատասխանող ավտոբուսներ, ավտոբուսների վրա կլինեն օլիմպիական խորհրդանիշներ:

26 Октябрь 2012 - 08:55 AMT
Перевозить участников Олимпийских игр в 2014 году вправе будут только экологически чистые автобусы. Требования к их подготовке подписал премьер-министр России Дмитрий Медведев.
Управление работающим на маршрутах Олимпийских и Паралимпийских игр автобусами правительство России решило доверить водителям с общим стажем работы не менее пяти лет, в том числе не менее трех в качестве водителя транспортных средств категории D. Они также должны пройти специальную подготовку.
К перевозкам спортсменов и гостей состязаний допускаются автобусы, соответствующие экологическому классу 4 или выше. Кроме того, по установленной оргкомитетом схеме на автобусы планируется наносить олимпийскую символику.